Saue vald lükkab edasi börsifirma Trigoni suurarendust


BNS 22.02.2008

AS Trigon Property Development pidi taas oma aktsionäridele börsi vahendusel teatama, et lubatud edasiliikumist Saue valda Pärnu maantee äärde kavandatud suure äri- ja kaubanduskuse arendusprojektiga ei toimu.

Juba jaanuaris pidi Trigon Property aktsionäridele teatama, et lubatud detailplaneeringu vastuvõtmist Saue linnavolikogus ei toimu. Neljapäeval teatas firma, et see ei saa toimuma ka veebruaris.

Peale suurt maa-ala hõlmava detailplaneeringu arutelu on suurimaks raskuseks kooskõla leidmine arendaja, Saue valla ja maanteeameti vahel, sest kavandatavale äri- ja kaubanduskeskuse juurdepääsu rajamine on keeruline.

BNS-ile Trigoni plaane tutvustanud Triogon Property Developmenti kinnisvaraarenduse direktor Aivar Kempi ja peadirektor Ülo Adamson rääkisid, et praegu on arendajal olemas põhimõtteline kooskõlastus riigi ja eraomanikega rajada krundile ligipääs uue tee näol Laagri suunalt risti üle maanteameti kavandatava Tabasalu-Juuliku tee.

Samas tahaks Trigon lisaks sellele esialgu ainsale ligipääsule ehitada välja ka kohaliku teedevõrgustiku krundist Saue linna poole ning Pärnu maanteele uue mitmetasandilise ristmiku.

Adamson rääkis BNS-ile, et ettevõttel poleks probleem ehitada kavandatavast arendusest Saue linna poole oma kuludega kohalike teede võrgustik, tingimusel, et sama piirkonna tulevased arendajad osalevad tee-ehituse rahastamisel, kui soovivad seda kasutada.

Saue vallavanem Mati Tartu on korduvalt kinnitanud, et kiiret lahendust arendaja, valla ja riigi soovide ühitamisele pole loota.

"Valla huvid ja arendaja huvid oleksid nagu ühendatavad aga prevaleerib siiski arendaja ärihuvi, pealegi arendustegevus ei too vallale kaasa midagi peale sekelduste," ütles Tartu jaanuari lõpus BNS-ile.

Maa-ala, millele arendus peaks kerkima, ostis Chester Universal mõne aasta eest 67 miljoni krooniga. Praegu juhib Chester Universalit ja Pärnu börsifirma Viisnurk jagunemisel tekkinud Trigon Property Developmenti investeerimispank Trigon.

Trigon Property Development plaanib Chester Universali koos Saue arendusprojektiga omandada, andes selle omanikele vastu 1,2 miljardi krooni eest Trigon Property Developmenti uutena emiteeritavaid aktsiaid.

Emissiooni toimumine sõltub Tallinn Gate'i planeeringu vastuvõtmisest Saue vallavolikogus.

Tallinn Gate nime kandev arendusprojekt kujutab endast 240.000-ruutmeetrise pinnaga kaubandus- ja ärikeskust.

Trigon Property Developmenti kinnitusel algatati detailplaneering 2005. aasta mai lõpus ning sellest ajast saati on OÜ Chester Universal teinud aktiivset koostööd Saue valla ja maanteeametiga, et leida parimat lahendust arendusala lähistel paikneva avalike- ja erateede võrgu väljaehitamiseks.