Siseministeerium sõlmis lepingu politseimajade ehitamiseks


BNS 22.02.2008

Siseminister Jüri Pihl sõlmis suuremahulise lepingu kolme uue politseihoone ehitamiseks, samas kavatseb võimuliit kärpida kõiki Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kaudu tehtavaid investeeringuid, kirjutab Postimees.

"Nagu näeb ette 2008. aasta riigieelarve seadus, sõlmis siseministeerium RKAS-iga lepingud Jõhvi ja Narva politsei- ja päästehoonete ning Võru politseimaja arendamisteks," ütles siseministeeriumi halduse asekantsler Merle Küngas.

Lepingu maht on umbes 500 miljonit krooni. RKAS-i juhatus arutas politseihoonete ehitamise küsimust 7. veebruaril ja kiitis mahukad ehitused heaks.

Samas on võimuliidus teist nädalat teravalt üleval kõigi RKAS-i kaudu tehtavate investeeringute, sealhulgas ka koolide remondi ja tee-ehituste jõuline kärpimine.

Ajaleht märgib, et Pihli erakonnakaaslasest rahandusministri Ivari Padari uued suunised ei luba riigieelarve tasakaalu huvides alustada kallite ehitus -projektidega enne juunit. Padar on kahel neljapäeval järjest tutvustanud valitsusele ettepanekuid muuta nii riigi finantsjuhtimise aluseid kui senist rahastamismudelit.

"Seoses uue riigieelarve strateegia koostamise lähenemisega teeb rahandusminister tõenäoliselt RKAS-ile ettepaneku jätta suured lepingud sõlmimata enne riigieelarve strateegia vastuvõtmist järgnevaks neljaks aastaks," ütles neljapäeval rahandusministeeriumi riigieelarve- ja halduspoliitika asekantsler Ivar Sikk.

Ajalehe andmetel jõuab rahandusministri sellekohane ametlik teade lähipäevil RKAS-i.

Aastate 2009-2012 strateegia on kavas kinnitada 29. mail.

Statistikakeskus Eurostat nõuab Eestilt õige pea kõigi RKAS-i tehingute kajastamist riigieelarves. Kui kõik vajalikud kulutused sinna kirja saavad, läheb riigieelarve tasakaalust välja. Koalitsioonileppes on lubatud tasakaalus eelarvet.

Peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip on mõista andnud, et kõik RKAS-i projektid tuleb kriitiliselt üle vaadata.

Pihl on Põhjarannikule öelnud, et kogu siseministeerium seisab Ida-Viru politseinikele ja päästetöötajatele uute hoonete ehitamise eest. "Virumaa politsei ja päästjate töötingimuste arvel kokku hoida ei ole võimalik," ütles sotsiaaldemokraadist siseminister.

Ida prefekti Tarmo Kohvi kinnitusel on väga viletsas seisus nii Narva ja Kohtla-Järve arestimajad kui ka Narva ja Jõhvi politseimajad.

Jõhvi uude majja on kavas paigutada politseiosakond, prefektuuri peamaja, päästeteenistus ja kapo kohalik peakorter. Narva uude politseimajja tulevad ka päästeteenistuse ruumid.