Avatakse Melliste Algkool-lasteaia ja Osula Põhikooli uued spordihooned


Pressiteade 21.02.2008

Reedel, 22. veebruaril kell 12.00 toimub Tartumaal Melliste Algkool-lasteaia uue spordihoone pidulik avamine.

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) abiga valminud spordikompleksi kuulub täismõõtmetes võimla, maadlus- ja aeroobikasaal, inventariruum, tõste- ja jõusaal, riietus- ja pesemisruumid ning kaks klassiruumi ja 60-kohaline söökla.

1 405 ruutmeetri suuruse spordihoone on projekteerinud AS Tari ja valmis ehitas JB Ehituse AS. Ehitustööd koos kohtkindla spordiinventari soetamisega läksid ilma käibemaksuta maksma 17,7 miljonit krooni.

RKAS ja Mäksa vald sõlmisid lepingu Melliste Algkool-lasteaia saalihoone ehitamiseks 13. aprillil 2006. a. Reedel, 22. veebruaril kell 15.00 toimub Võrumaal Osula Põhikooli uue spordihoone pidulik avamine.

RKAS-i abiga valminud kahekorruselisse spordikompleksi esimesel korrusel paikneb vestibüül-fuajee, võimla, 4 riietusruumi tüdrukutele ja poistele koos pesemisruumide ning saunadega ja inventariruum. Samal korrusel asub ka keemia-füüsika klass ning õpetaja tööruum.

Teisele korrusele on klassiruum, jalutusruum ja treeneriruum koos pesemisruumiga. Võimla peasissepääsu kohal on rõdu, mida on võimalik kasutada ka vabaõhuklassina.

636 ruutmeetri suuruse spordihoone on projekteerinud Pikoprojekt OÜ ja valmis ehitas Tevo AS. Ehitus -tööd koos kohtkindla spordiinventari soetamisega läksid ilma käibemaksuta maksma 9,7 miljonit krooni.

RKAS ja Sõmerpalu vald sõlmisid lepingu uue saalihoone ehitamiseks möödunud aasta 7. septembril. Nurgakivi asetati spordikompleksile 4. juunil 2007. a. RKAS on kooliprogrammi raames investeerinud viimase kolme aasta jooksul õppeasutuste korrastamisse 700 miljonit krooni, mille eest on 21 kooli õpilased saanud oma kasutusse rekonstrueeritud või uued koolihooned.

Käesoleval aasta sügiseks lõpevad tööd veel 7 koolis. Uue spordihoone saab omale Kilingi-Nõmme Gümnaasium ning uue ujula Loksa 1. Keskkool. Täielikult rekonstrueeritakse Viljandi C.R. Jakobsoni nimeline Gümnaasium, Mõniste Kool, Rõuge Põhikool ja lõpetatakse Tartu Mart Reiniku Gümnaasium rekonstrueerimise kolmas ning Raudna Põhikooli esimene etapp.