Tartu kõrgeim hoone varsti valmis


Äripäev 20.02.2008

Kui Tigutorni ühes otsas toimetavad veel ehitajad, siis teises käib juba usin koristustöö: aprilliks peavad büroopinnad ja korterid olema sissekolimiseks valmis.

Eelmisel aastal vedas meid läbi poolelioleva ehituse ja mööda tühjuse kohal rippuvaid tellinguid ASi Linnaehitus projektijuht Ain Rebane. Sel korral kohtame Aini taas ehitusplatsi väravas asuvate soojakute juures. Tellingud on praeguseks kadunud ja hoone fassaad soojustatud ning krohvitud.

Pärimise peale, et kas maja nüüd valmis, kostis Rebane, et peaaegu valmis, koristajad juba peal ja kolmanda korruse näidiskorteris vaja hakata varsti remonti tegema. "Palju rahvast on seda poole aastaga kaemas käinud," lisas ta naerdes.

Kuna ehitus valmimas, on seekordseks teejuhiks ASi Linnaehitus kinnisvaradirektor Toomas Rell. "Tõsi on muidugi see, et kaheksakümne viiest müügisolevast korterist on uue omaniku leidnud praeguseks kolmandik. Kui esimene müügietapp kulges üliedukalt, on buumi vaibudes ka huviliste arv vähenenud," nentis ta.

Relli arvates tuleb siin varu sellest, et Tigutorni näol pole tegemist tavalise kortermajaga. "Linnaehitusel on hetkel töös ka Veeriku elamukompleks ja seal läheb müük kenasti. Tigutorni puhul oleme me sellega ka arvestanud, et tegemist on erilise objektiga ja siin kestab müük kauem," selgitas ta.

"Eks ole ka palju eelarvamusi, mis korteriotsija Tigutornist eemale peletavad. Arvatakse, et kuna tegu ümmarguse hoonega, siis on võimalus tubade sisustamiseks kasutada ainult eritellimusel tehtud mööblit. Või siis, et kuna aknad on ühe korteri piires erineva kuju ja suurusega, napib seal valgust," rääkis ta.

Tigutorni madala, parkimiskohtadeks mõeldud tiiva otsas asuvad galeriipinnad, kus hetkel toimumas teine näitus, nimelt Kursi koolkonnana tuntud kunstnike rühmituse tööde väljapanek. Galeriid ilmestab nurgatorn, suure torni väiksem veli. "Selle katusele pidi tulema suurema torni tippu matkiv konstruktsioon, mis oleks sidunud kogu kompleksi ühtseks tervikuks, aga kahjuks ei lubanud linnavalitsus siia ehitada midagi, mis oleks kõrgem kui poolteist meetrit," ütles Rell.

Kuigi praegu on Tigutorni ümber veel avarust, kerkib pisut kaugemal Plasku kõrvale hoogsalt nn Tasku ja kohe kõrvalkrundil peaks sügisel algama Tartu teaduskeskuse uue hoone ehitus.

Äripäev Online kirjutas jaanuari alguses, et hoolimata Tigutorni uudsusest ja eksklusiivsusest - kallid korterid müügiks ei lähe.

Linnaehituse direktori Toomas Relli kinnitusel on huvi korterite ostu vastu kahanenud, tihti küsitakse ka hinnaalandust, siis tuleb tema sõnul omalt poolt ka kompvekki pakkuda.

Sügisel Tigutorni korterite müügiga alustanud Linnaehitusel on müügilepingud sõlmitud 25 korteri puhul, kokku on kortereid majas 85. "Kindlasti on turg jahtunud, võrreldes sellega, mis see oli 2006. aastal. Linnaehituses oli kõik tavapärane kuni oktoobri lõpuni, auk tekkis novembris ja detsembris. Kuid jaanuaris on uuesti huvi tekkinud," kommenteeris Relli turuseisu optimistlikult.

"Loomulikult küsitakse ka hinnaalandusi. Eks me omalt poolt väikseid kompvekke ka pakume," märkis Relli, vihjates sellele, et nii mõnigi klient on boonusena saanud kaasa tasuta köögi või lihtsalt hinnast alla.

Tigutorn Tartus
Kõrgus: 80 meetrit, korruseid 23
Projekt: Künnapu ja Padrik
Ehitus: AS Linnaehitus
Algus: 2006
Valmimine: hoone detsembris 2007 ja korterid märtsis 2008
Kortereid: 85
Projektijuht: Ain Rebane