Manutent näeb teaduste akadeemia majas võimalikku kaubamaja


BNS 18.02.2008

Kinnisvaraarendaja OÜ Manutent võib hiljuti arhitektuuriväärtusena muinsuskaitse alla võetud Tallinnas aadressil Estonia puiestee 7 asuvasse teaduste akadeemia majja rajada kaubamaja.

Manutendi juhatuse liige Reimo Raid ütles BNS-ile, et hoone väärtus arhitektuurimälestisena oli firmale üllatus, kuid plaane ümber tehes on teatav arendusvõimalus läbi detailplaneeringu olemas.

"Tänasel hetkel me elupindu sinna kavandada ei söandaks, küll aga näeme hoonel kasvavat perspektiivi kaubamajana ja linnarahva teeninduskohana. Asub see [hoone] ju tulevase Sakala keskuse ja Viru keskuse vahelisel käiguteel," rääkis Raid.

Raid ütles, et Manutendi valmisolek hoonet müüa ei ole pärast kultuuriministri otsusega hoone kaitse alla võtmist suurenenud ega vähenenud. Samas märkis ta, et kui keegi teeb atraktiivse ostupakkumise, siis teeb ettevõte otsuse majanduslike kaalutluste põhjal.

Eelmisel nädalal võttis riik kaitse alla Estonia puiestee 7/Teatri väljak 1 asuva teaduste akadeemia instituudi endise hoone peafassaadid, vestibüüli, peatrepikoja ja saali koos interjöörilahendusega.

Manutent maksis hoonestatud kinnistu eest rohkem kui selle eelmine omanik oli ostes maksnud ehk üle 90 miljoni krooni. Täpset hinda Manutent ei avaldanud.