Läänemaa riigiteede hooldushanke võitis Lääne Teed


BNS 13.02.2008

Riigihanke Läänemaa riigiteede hooldamiseks võitis 254 miljoni kroonise pakkumisega OÜ Lääne Teed, kirjutab Lääne Elu.

Lääne Teede hooldada on järgmisel kaheksal aastal ligi 800 kilomeetrit riigiteid, neist suuremad on Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla tee Riisiperest alates ja Risti-Virtsu tee.

Tööde hulka kuuluvad niitmine, koristus, teemärgistus, augulappimine ja taliteenistus.

Lääne Teede juhataja Märt Järviku sõnul peaks igal aastal kapitaalselt remontima vähemalt 15-20 kilomeetrit Läänemaa riigiteid, kuid tavaliselt nii paljuks riigil raha ei jagu. Tänavu on lootust, et remonti läheb osa Risti-Haapsalu ja Nõva teest.

"Teid, mis remonti ei taha, polegi," tunnistas Järvik. Ta tõi näite, et Risti-Virtsu maanteest on remonditud 30 kilomeetrit, kuid 40 on veel remontimata.

Järvik avaldas kartust, et väiksemate teede remondirahaga läheb veel kitsamaks, kui riik võtab ette Tartu-Tallinna maantee suurremondi.

Läänemaa teehooldusele konkureeris ka Soome riigifirma Destia Tieliikelaitos, kes kuulutas riigihankekonkursi võidust juba 19. oktoobril oma kodulehel, kuigi hanke menetlemine alles käis.

Destia ei vastanud riigihangete seaduse ja hankija kehtestatud nõuetele, märkis ajaleht.

Töö tellija, Pärnu teedevalitsuse asejuhataja Margus Eisenschmidt ütles, et saaga pole veel lõppenud. Destia vaidlustas teedevalitsuse ja riigihangete vaidluskomisjoni otsuse ringkonnakohtus.