Tallinn kehtestab Lasnamäe munitsipaalarenduse planeeringu


BNS 12.02.2008

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäeval kehtestada Lasnamäe hiigelmunitsipaalarenduse Raadiku 8 detailplaneeringu, et kinnistule saaks ehitada 1176 munitsipaalkorterit.

Krundile saaks detailplaneeringu kehtestamisega võimalikuks kolme kuni 16-korruselise kortermaja ja selle ümber sümmeetriliselt 6- ja 8-korruseliste blokkidena madalamate elamuhoonete rajamine.

Parkimine oleks lahendatud elamukruntidel, elamute soklikorrusel ja Peterburi tee poole rajatavas soklikorrusega 5-korruselises poollahtises parkimismajas kõrgusega kuni 12 meetrit, mis asuks eraldi elamukrundil.

Kokku tekib planeeritavale maa-alale parkimiskohti 1430, neist 760 oleks parkimismajas, lisaks tuleks veel kaheksa parkimiskohta bussidele ja veoautodele parkimismaja ääres.

Üheksa munitsipaalkorterelamu planeeringuala on kokku 6,5 hektarit.

Linnavalitsuse korralduse eelnõus seisab, et endise Tallinna Pedagoogilise Instituudi pooleliolevate ehitiste alune maa kuulub osaühingule Raadiku Arendus. Sama ettevõtte valis mullu augustis Tallinn eluruumide kasutusse võtmise hanke võitjaks.

Vallikraavi Kinnisvara AS-i kaudu ehitusettevõtjatele Raivo Rannale ja Aivar Tuulbergile kuuluv Raadiku Arendus pakkus Tallinna hiigelhankel linna kasutusse 1170 korterit hinnaga 136 krooni kuus eluruumide suletud netopinna ruutmeetri kohta.

Väidetavalt jäi aga abilinnapea Taavi Aasa ja Tallinna elamumajandusameti poolt juhitud eelläbirääkimistega hankele esitatud pakkumistest linnavolikogule esitamata OÜ P & R Investment soodsam pakkumine, mistõttu võitis Raadiku Arendus.

P & R Investmenti poolt algatatud kohtuasja raames Tallinna hiigelhange peatati, praegu on asi Tallinna halduskohtus.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar on varem öelnud, et kohtuasi ei takista linna eesmärkide teostamist munitsipaalkorterite vallas. Abilinnapea Eha Võrk on samas öelnud, et ta ei välista ka kohtuvälist kokkulepet.

Juhul kui Tallinn saaks munitsipaalkorterite hankega edasi minna, saaks võimalikuks Lasnamäele Raadiku 8 krundile 1176 korteri ehitus peamiselt Tallinna linnale vajalike spetsialistide eluasemeprobleemide lahendamiks.

Tallinna linnavalitsus otsustas aasta alguses käivitada ka eraldi komisjoni, mis peaks hiljemalt märtsi jooksul välja selgitama Tallinna palgal olevate spetsialistide korterivajaduse.