YIT Ehitus tänavu uute korterelamute ehitamist ei alusta


BNS 12.02.2008

Ehitusfirma YIT Ehitus teatas teisipäeval, et sel aastal ettevõte uute korterelamute ehitamist ei alusta.

Ühtlasi teatas ettevõte, et langetas Pärnu Papiniidu majade korterite hindu võrreldes möödunud aasta novembriga 36 protsenti ja Tallinnas aadressil Suur-Ameerika 12 asuva maja hindu 31 protsenti. Allahindlused on kõikidel YIT-i projektidel Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Keilas.

"YIT kontserni kuuluva YIT Ehituse juhtkond otsustas langetada korterite hindu lähtuvalt kinnisvaraarendusprojektide pikast ajaskaalast. Seda eriti Eestis, kus viimase 6-7 aasta jooksul on esinenud väga suuri kõikumisi nii ehitushindades kui ka realiseeritava kinnisvara müügihindades," ütles YIT Ehituse kinnisvaradirektor Rein Soosalu.

Soosalu sõnul pole viimastel aastatel kõrgustesse kerkinud ehitus- ja kinnisvarahinnad ennast kinnisvaraturul õigustanud. "Võib öelda, et praeguseks hetkeks on tehingute arv normaliseerunud ning seetõttu oleme otsustanud müüdavad korterid ümber hinnata," lisas ta.

Samas märkis Soosalu, et kinnisvaraturul pole tegemist kriisiga.

"Meie ja ka konkurentide hindade alandamine näitab, et kinnisvaraturg on stabiliseerunud ja tasakaalustunud ning korterid on saavutamas klientide silmis õiglast hinda. Jätkame uute projektide ettevalmistamise ning olemasolevate projektide müügiga. Massilist uuselamute ehitamist, nagu toimus mõni aasta tagasi, pole enam põhjust loota. Seepärast on ka YIT hetkel otsustanud, et sel aastal uusi kortermajaprojekte ei käivitata," rääkis ta.

YIT kontserni 2007. aasta müügitulu oli 57,7 miljardit krooni, millest käive Balti riikides oli 3,4 miljardit krooni.

Kogu Baltikumis müüs YIT mullu 372 eluaset, mida oli ligi poole vähem kui 2006. aastal. YIT alustas mullu 541 eluaseme ehitusega, aasta varem oli see number 887.

Aastavahetuse seisuga oli YIT-il Baltikumis pooleli 1328 eluaseme ehitus. Valmis, kuid maha müümata oli 100 eluaset.