Millele mõelda köögileti äärde toolide valimisel?

Köögitoolide valik ei pea olema nädalaid kestev otsing, kui pidada silmas mõnda lihtsat põhitõde. Kokkuvõtvalt võiks öelda, et toolide valimisel tuleb esmalt määrata kõrgus, seejärel toolide arv ning lõpuks saab allesjäänud variantide seast sobiva stiiliga toolid valida. Allpool jagab mõtteid Kaup24.ee e-pood
korged-koogitoolid.png


Alusta toolide kõrguse valimisest

Esimesena on vaja paika panna toolide arv ja soovitud kõrgus, arvestades nii köögileti kõrgust kui ka enda eelistusi. Valiku köögitoole leiad Kaup24 e-poest Kas sa soovid kõrgeid, pigem baaripuki stiilis toole, või soovid toole, millel istudes jääks tavalise laua taga istumise tunne?

Kui tool on liiga kõrge, on vaja söömisel küürutada ning võib juhtuda, et põlved ei mahu mugavalt leti alla. Liiga madala tooliga on aga vastupidised probleemid – käed on väga ebamugavas asendis ja lühemad kasutajad ei pruugigi mugavalt tasapinnani ulatuda.

Parim variant on see, kui tooli ja leti vahele jääb 25 – 30 cm, nii et võta mõõdulint välja ja mõõda oma köögilett üle. Tavalise laua kõrgus on 89 – 91 cm ning samas kõrguses köögilettidele sobivad 61 – 67 cm kõrgused. Baarileti kõrgune köögilett jääb vahemikku 101 – 106 cm ning sellele sobilikud toolid on 71 – 76 cm. Ekstra kõrge variant on 114 – 122 cm ning väga tihti kodudes ei näe. Kui aga just ekstra kõrge variant on see, mille oled välja valinud, oleksid sobilikud toolid 81 – 86 cm kõrgused.

Ent millele mõelda, kui otsid toole nimelt söögilaua, aga mitte just köögileti äärde?

Siin aitab see moodsakodu informatiivne artikkel planeerida parimat lahendust. Muidugi ei saa ära unustada inimesi, kes köögiletti kasutama hakkavad. Kui täiskasvanul pole probleemi istuda ükskõik millisel toolil, siis lastega kodudes võiks ka pere pisemaid liikmeid arvesse võtta – pigem madalam köögitasapind, madalamad ja hea tasakaaluga ning reguleeritava kõrgusega toolid.

Vaata mõtete saamiseks ka sisustusweb.ee köögitooliteemaliste artiklite kategooriat.

Pane paika toolide hulk

Teiseks tuleb paika panna see, kui palju toole köögileti äärde mahub. Kui köögileti ääres istutakse tihti ja see asendab tavalist söögilauda, peaks jätma rohkem ruumi. Kui köögilett on pigem lisavariandiks, võib toole veidike tihedamalt paigutada, kuigi 10 cm võiks olla mugavuse osas tõesti minimaalne, mis toolide vahele jätta.

Teatud stiiliga toolid vajavad natuke rohkem ruumi. Näiteks toolid, millel on käetoed, on küll mugavamad, aga neid mahub köögileti äärde vähem, kui ilma käetugedeta variante. Hea on teada ka seda, et ümmargused toolid võtavad nelinurksete toolidega võrreldes natuke rohkem ruumi ning sama kehtib ka keerlevate toolide kohta.

Leia sobivaim disain

Kolmandaks muidugi disain – kas toolid peaksid olema trendikaks ja silmatorkavaks sisustuselemendiks või oleks pigem tegu tagasihoidliku praktilise lahendusega? Köögimööbli trendid muutuvad iga aastaga.

Milline materjal ja muster ning milline stiil valida? Köögitoole on puidust, terasest, plastist, metallist ning erinevate materjalide kombinatsioonidest.

Materjal on aga ainult üks osa stiilist. Kui vaadata toolide ehitust, siis kõrge seljatoega tool toetab tervet selga ja sobib seega paremini oludesse, kus köögiletti kasutatakse igapäevaselt. Mugavust lisab ka jalatugi.

Seljatoeta toole on aga lihtsam letiääre alla lükata ja silma alt ära tõsta.

Polsterdatud tekstiilkattega tool pakub väga palju erinevaid valikuvõimalusi, ent nahkkattega tooli on tunduvalt kergem puhastada.

Ja kui plastist ja puidust toolid ei vaja alati polsterdust, siis terasest köögitool on ilma polsterduseta pigem ebamugav.

Igal juhul on võimalik leida ideaalne lahendus, mis on nii ilusa disainiga kui ka mugav.

Igapäevase kasutuse korral on hea mõte investeerida toolidesse, mis peavad tihedale kasutusele vastu ning kestavad pigem kauem kui vähem.