Tallinn hakkab uurima tehissaare rajamise võimalusi


BNS 07.02.2008

Tallinna linnavolikogu tegi neljapäeval linnavalitsusele ülesandeks moodustada komisjon, mis hakkaks uurima Paljassaare lahte tehissaare rajamise võimalusi.

Volikogu otsuse järgi peab komisjon esitama kolme kuu jooksul ettepanekud võimaluste kohta rajada Paljassaare lahte tehissaar, teatas Tallinna volikogu pressiesindaja.

Eelnõu esitanud Keskfraktsiooni liikme Märt Sultsi hinnangul võiks tehissaarest saada üks turismimagneteid, kui sinna on koondatud kogu Tallinna meelelahutusäri.

"Kasiinod kui perevaenulikud asutused tuleb viia Eesti elanikest võimalikult kaugele ja vabastada ühtlasi hulk väärtuslikku Tallinna kinnisvara õilsamateks eesmärkideks," ütles Sults.

Ta lisas, et samal eesmärgil on pakutud ka Aegnat ja Naissaart, aga tehissaare rajamisega saab need looduslikult kaunid saared puutumata jätta.

Tallinna linnavalitsuse hinnangul võiks loodav komisjon arutada mitte ainult tehissaare rajamise võimalusi, vaid vette ehitamise teemat laiemalt, näiteks rannajoone nihutamist ehitiste rajamiseks. Eelnõu arutanud linnavalitsus leidis jaanuaris, et komisjoni võiks moodustada Tallinna maa-ameti juurde.