ABB sisenes turbokompressorite hooldusteenuste turule


Pressiteade 07.02.2008

7. veebruar 2008. ABB AS avas täna Jüris turbokompressorite hooldusüksuse. Uus hooldusüksus hakkab pakkuma peamiselt laevade operaatorfirmadele turbokompressorite hooldusteenust. Paindlik töökorraldus võimaldab tellimusi täita nii kliendi juures kui Jüris asuvas töökojas.

"Uus hooldusteenus sisaldab eeskätt laevade, aga ka tööstusettevõtetes kasutatavate turbokompressorite puhastust, defekteerimist, balansseerimist, labade ja teiste varuosade vahetust ning klientide tehnilist nõustamist ja varuosade müüki. Meie koolitatud ja sertifitseeritud spetsialistid on alati valmis sõitma hooldustöödele ka väljapoole Eestit, eeskätt Lätti ja Soome," märkis üksuse juht Rait Tulik.

ABB Balti riikide juht Bo Henriksson ütles, et turbokompressorite hooldusteenuste turul on ABB jaoks piisavalt ruumi ja kasvuvõimalusi. "Laevandus on stabiilne ärivaldkond, lisaks asume strateegiliselt väga soodsas kohas, kus tegutseb mitmeid suuri operaatorfirmasid, meie teenuse potentsiaalseid kasutajaid," leidis Henriksson.

Ettevalmistused ABB turbokompressorite hooldusüksuse loomiseks algasid aasta tagasi, sest turunõudlus kompressorite täishooldusteenuse järele näitas kasvavat trendi. Uue üksuse loomisele eelnes põhjalik ettevalmistus. Ehitus -tööd algasid 2007. aasta septembri keskel ja lõpetati detsembris. "Oleme teenuse pakkumiseks sajaprotsendiliselt valmis. Täna oleme Baltikumis ainus sertifitseeritud ja litsentseeritud ettevõte, kellel on õigus hooldada ABB turbokompressoreid algusest lõpuni. Meie teenus on kvaliteetne nii vormilt kui sisult," rõhutas Tulik.

Henriksson lisas, et uue üksuse avamine on loomulik osa ABB kasvustrateegiast. "Viimase viie aastaga on ABB märkimisväärselt laienenud. Oleme avanud kolm tehast, kasvanud on ka teised tegevusvaldkonnad. Täna avasime täiesti uue tegevusvaldkonna," ütles Henriksson.

ABB on turbokompressoreid valmistanud alates 1924. aastast. Kuna ABB kompressorid osutusid äärmiselt töökindlaks ja efektiivseks, on tänaseni töös isegi 1960-70-ndatel aastatel valmistatud toodangut.

ABB ( http://www.abb.com/ ) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille klientideks on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tooted aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd 110 000-le inimesele enam kui sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast ning on keskendunud energeetikatoodete ja -süsteemide, automaatika- ning protsessiautomaatikatoodete valmistamisele. ABB mahukaimad tegevusvaldkonnad Eestis on tuulegeneraatorite ja elektrikilpide tootmine, ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide elluviimine ning täishooldusteenuse pakkumine tööstusklientidele. ABB AS-il on Eestis lisaks peakontorile Tallinnas madalpingesüsteemide tehas Keilas, elektrimasinate ja sagedusmuundurite tehased Jüris, komplektalajaamade tehas Maardus ning korrashoiukeskused mitmel pool Eestis.