Kakumäe arendajad jätkavad kohtuvaidlust Tallinnaga


BNS 05.02.2008

Tallinnas Kakumäe poolsaare läänekalda ranna-alale hoonete ehitamiseks korduvalt detailplaneeringut algatada soovinud eraisikud jätkavad teise astme kohtus vaidlust Tallinna linnaga.

Tallinna haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja ütles BNS-ile, et Tom Annikve ja Peep Siitami apellatsioonkaebus Tallinna halduskohtu otsusele jõudis ringkonnakohtusse esmaspäeval.

Linn keeldus Liivaranna 15b ja Liivaranna 17 kruntide detailplaneeringu koostamise algatamisest mullu veebruari lõpus. Seepeale esitasid mehed Tallinna halduskohtule kaebuse, kuid jaanuarikuu alguses tehtud kohtuotsusest selgub, et halduskohus jättis meeste kaebuse täies ulatuses rahuldamata.

Kohtu hinnangul on linnal õigus avalikku huvi eraisikute huvist kõrgemale seada ning looduskaitselisi põhjendusi tuues planeeringu algatamisest keelduda.

Tom Annikve ja Peep Siitam tegid kahepeale kokku Tallinna linnale aastate jooksul mitu taotlust, et algatada Tallinnas Haabersti linnaosas Kakumäel kahe kinnistu detailplaneeringut, et rajada maaalale hooneid ja kaldarajatist.