Kuressaare linnus võib saada 50 miljonit krooni eurotoetust


Äripäev 01.02.2008

Kuressaare linnus võib juba sel aastal saada linnuse vallide ja bastionide rekonstrueerimiseks 50 miljonit krooni eurotoetust, millele lisandub 7,5 miljonit krooni Eesti riigi omaosalust.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuse osakonna nõunik Peeter Mauer ütles Oma Saarele, et Kuressaare linnus võib saada 50 miljonit krooni toetust struktuurifondidest rahastatava üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetme alt. Valitsuskabinet kinnitas rahastamisele kuuluvate objektide nimekirja 2006. aastal ja sinna kuulub lisaks Kuressaare linnusele veel viis üleriigilise tähtsusega objekti. Meetme eelarve on kokku 790 miljonit krooni.

Mauer rääkis, et toetus ei ole mõeldud ainult linnuse müüride restaureerimiseks vaid ka uute ja huvitavate ekspositsioonide väljatöötamiseks ning kvaliteedi parandamiseks.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ütles Oma Saarele, et kolm neljandikku eurorahast tahab muuseum kulutada kindluse vallide, bastionide ja raveliinide kordategemiseks. Vallide olukord ei ole sugugi kiita, lõunabastionil varises eelmisel aastal mitu kuupmeetrit müüri, pidevalt variseb müür ka looderaveliinil.