Paide spordihalli laenuhange ebaõnnestus


BNS 30.01.2008

Sihtasutuse Paide Spordi- ja Tervisekeskus uue spordihalli ehitamiseks mõeldud laenu hankele tuli ainuke pakkumine Hansapangalt, kuid sihtasutus peab seda kalliks.

Sihtasutus kuulutas novembris välja hanke 74 miljoni kroonise investeerimislaenu võtmiseks 25 aastaks.

"Pakkumine on kallim, kui me eeldasime. Sihtasutuse nõukogu pole veel otsustanud, mis edasi saab, kuid tõenäoliselt tuleb teha uus hange," ütles sihtasutuse juhatuse liige Aarne Krass BNS-ile.

Krassi sõnul peab sihtasutus uue hanke jaoks veidi tööd tegema, see tähendab, tõestama laenuandjatele, et Paide linna toel on sihtasutus võimeline kohustusi täitma. "Huvi rahastamise vastu on tundnud mitmed pangad," märkis Krass.

Krassi sõnul toimub spordihalli ehitus praegu linna raha eest.

Paide abilinnapea Kaido Ivask rääkis novembris BNS-ile, et uues, Paide gümnaasiumihoone külge ehitatavas hallis on kasulikku pinda kokku 4000 ruutmeetrit, millest spordiplatside alune pind moodustab 2200 ruutmeetrit.

Ivaski sõnul pole hall mõeldud pelgalt Paide linna, vaid kogu Järvamaa ja Kesk-Eesti jaoks. Multifunktsionaalses hallis saab tema sõnul peale spordiürituste korraldada ka kontserte, messe, seminare ja näitusi, muuhulgas ka autonäitusi.

Ivask rääkis, et halli akustika tuleb hea ja lisaks olemasolevatele 1100 istekohale on sinna võimalik umbes sama palju kohti vajadusel juurde luua.

Valmis on plaanis hall saada tuleva aasta 20. septembriks enne 30. septembril toimuvat linna sünnipäeva.

Paide spordihalli ehitab AS Eviko. Halli tuleb kaks korvpalliväljakut, üks võrkpalli harjutusväljak, jõusaal, tartaankattega jooksurada koos kaugushüppekastiga, galerii, väliterassiga kohvik ning avalik saun linnakodanikele. Lisaks luuakse hallis võimalused karate, aeroobika, võimlemise, raskejõustiku ning tuletõrjespordiga tegelemiseks.