Viljandlased võivad esialgu loodetud veekeskuseta jääda


BNS 29.01.2008

Viljandi linna plaanitud veekeskuse ehitus sai hoobi, kuna krunt, mille müügist lootis linn teenida raha selle rajamiseks, jäi müümata, kirjutab maakonnaleht Sakala.

Linnavalitsus ootas pakkumisi Riia maantee 66 paikneva 8,6 hektari suuruse kinnistu soovijatelt teisipäeva pärastlõunani, kuid ühtegi pakkumist selleks ajaks ei laekunud ja 32 miljoni krooni suuruse alghinnaga maatükk jäi müümata.

"Lootsin, et firma, kes algatas selle kinnistu detailplaneeringu, on viinud seal läbi uuringuid ja teinud kulutusi, esitab ikkagi oma pakkumise," sõnas linnapea Kalle Jents ajalehele.

Männimäe kaugeimas otsas, linna ümbritseva ringtee ääres asetseva kinnistu müüki panek otsustati volikogus pärast seda, kui firma BVL Kapital oli avaldanud linnapeale soovi maatükk ära osta.

Üks ettevõtte omanikke Henri Pullisaar rääkis, et loobumise põhjus oli rahastamisprobleemides. "Kolm kuud tagasi, kui idee algatasime, olid maailma finantsturud hoopis teises seisus. Nüüd on rahastajad palju konservatiivsemad," sõnas ta.

BVL Kapital soovis kinnistule ehitada suurt kaubanduskeskust. Oma ideest pole firma veel loobunud ja selle esindaja tegi eile linnapeale ettepaneku kinnistu pooleks jagada. "Neljast hektarist piisaks meile täiesti," lisas Pullisaar.

Kinnistu müük sellise hinnaga, nagu see oksjonile pandi, on Viljandile tähtis, sest see lükkaks käima skeemi, mille ellu jõudes võiks linna kerkida ammuoodatud veekeskus.

Kalle Jentsi sõnul olid suure kinnistu müük ja veekeskuse ehitus omavahel seotud mõtteliselt. Tema sõnul mõjutab oksjoni nurjumine edaspidiseid plaane vaid kaudselt. "Kindlasti tegeleme keskuse rajamisega edasi," kinnitas linnapea. "Mõtleme ka teistele rahastamisvõimalustele nagu laen või veekeskuse kasutusrendile võtmine."