Jüri Vips kavandab Pärnu linna piirile kaubanduspindu


BNS 28.01.2008

Pärnu linn algatas ettevõtja Jüri Vipsi poolt kontrollitava varahaldusfirma Oma Varahaldus taotluse alusel Vana-Pärnus asuva Haapsalu maantee 41 kinnistu detailplaneeringu, mis näeb ette kaubanduspindade ehitust.

Oma Varahalduse AS tegeleb kinnisvara haldamisega ning kuulub Vipsi kontserni koos sõiduautosid Renault müüva ABC Motorsi ja toidukaupluste keti operaatori Comarketiga.

Ärimaa sihtotstarbega krundi suurus Pärnu linna piiril on kokku 5148 ruutmeetrit.

Pärnu linnavalitsus algatas Oma Varahalduse juhatuse liikme ettepanekul Vana-Pärnus Haapsalu maantee ja Nurme tee ristmikust Audru poole jääval Haapsalu maantee 41 kinnistu ja selle lähiala detailplaneeringu.

Kogu detailplaneeringuga kavandatud alasse pindalaga 22.610 ruutmeetrit on haaratud ka teed, ütles Pärnu linnavalitsuse pressiesindja BNS-ile.

Esmaspäeval algatatud detailplaneeringu koostamise eesmärk on ehitus -õiguse, liikluskorralduse ning parkimislahenduse põhimõtete kindlaksmääramine.

Pärnu linnavalitsusele teadaolevalt planeerib ettevõte kinnistule ehitada kaubanduspindu.

Pärnu linna piirist edasi Audru valda, ringtee ja Haapsalu maantee ristmikule, kavandas varasema info kohaselt OÜ Noricus ligi 16.000 ruutmeetri suurust kaubanduskeskust.