Selgus Riia saatkonnahoone arhitektuurikonkursi võitja


Pressiteade 25.01.2008

Riia saatkonnahoone arhitektuurikonkursi žürii valis uue saatkonnahoone ideelahenduse võistluse ning 300 000 kroonise preemia võitjaks töö märgusõnaga "Teele". (Võidutöö pildi leiate välisministeeriumi kodulehelt: http://www.vm.ee/est/kat_42/9245.html )

Teise auhinna ja 225 000 krooni sai võistlustöö märgusõnaga "Horta" ning kolmanda koha ja 150 000 krooni suuruse preemia sai võistlustöö märgusõnaga "White Cube.ee". Osteti veel kaks lahendust – võistlustööd "Sipelgas" ja "AIIR", kummagi ostu suurus on 75 000 krooni.

Žürii esimehe välisminister Urmas Paeti sõnul võeti võidutöö valimisel arvesse hoone sobivust Riia linnaruumi. "Võidutöös on elegantselt lahendatud moodsa arhitektuuri sulandamine ajaloolisse elamukvartalisse," lausus Paet. Välisminister lisas, et võidutöö "Teele" on funktsionaalne ning ei vaja suuri ümberkorraldusi või kohendamist. "Esindustsoon on kompaktne ning ruume on võimalik suure vastuvõtu korral ühendada," lisas ta.

Žüriisse kuulusid välisministeeriumist veel kantsler Matti Maasikas, asekantsler Marten Kokk ning Eesti suursaadik Lätis Jaak Jõerüüt. Arhitektidest kuulusid žüriisse Andres Põime, Kalle Vellevoog ja Eero Endjärv. Lisaks osalesid žüriis Riia Linna Kultuurimälestiste Kaitse osakonna juhataja Viesturs Brūzis, Andis Sīlis Läti Arhitektide Liidust ning Jānis Zilgalvis Läti Kultuurimälestiste Kaitse Inspektsioonist. 

Auhinnatud tööd jäävad pärast näituse lõppu Arhitektuurimuuseumi kogusse.