Levada rajab Tallinna kesklinna 1,5 miljardiga neli hoonet


BNS 23.01.2008

Suurärimees Viktor Levadale kuuluv OÜ Meridiaane plaanib rajada Tallinnas hotelli Olümpia vastas asuvatele kruntidele neli äri- ja eluhoonet 1,5 miljardi krooni eest.

"Kokku tuleb neli hoonet, mille maapealne maht on vastavalt detailplaneeringule kokku 79.300 ruutmeetrit. Lisaks tuleb ka kaks maa-alust parklakorrust," ütles arendusprojekti juhtiva 1Partner Kinnisvara osanik Tanel Tarum BNS-ile.

Kõige kõrgem hoone tuleb Tarumi sõnul 35-korruseline, millest viimased korrused on tagasiastega. See oleks Olümpia hotellist mitmeid korruseid kõrgem.

1Partner Kinnisvara investeeringute juht Üllar Hinno ütles BNS-ile, et 35-korruselise hoone kõrgus maapinnast on planeeritud 120 meetrit. Kahe teise kõrghoone korruste arvuks on plaanitud 22 ja neljandal hoonel seitse korrust, lisas ta.

Arenduse mahust 40 protsenti jääb elamupindade alla ning ülejäänu moodustavad büroo- ja kaubanduspinnad. Neljast hoonest üks on elamutorn ning kaks puhtalt bürootornid, mille alla tulevad kaubanduspinnad, märkis Tarum.

Hinno sõnul on olemasolev detailplaneering ajast ja arust ning arendaja otsustas planeeringut ajakohastada, jäädes sama ehitusmahu juurde.

"Kui eelnevalt oli kogu kvartel täisehitatud, siis uue lahenduse järgi avatakse kogu kvartal tänavatasapinnas jalakäijate tsooniks," märkis Hinno.

Hinno lisas, et täpsemalt saab hoonete korruste arvu ja ehitusaluste pindade kohta rääkida siis, kui tehtava planeeringu lahenduse on aktsepteerinud Tallinna linnavalitsuse linnaplaneerimise amet.

Hetkel tegeleb Soome päritolu rahvusvaheline projekteerimisfirma Evata hoonete projekteerimisega, mis peaks valmima selle aasta lõpuks. Esimese hoone ehitus peaks algama 2009. aastal.

"Kuna projekti saab arendada hoonete kaupa, siis esmalt ehitame büroohoone - kuna kesklinnas on siiani heade büroopindade nappus, siis seda julgeks kõigepealt teha," ütles Tarum. Esimene hoone peaks valmima 2010.-2011. aastal.

Kogu projekti valmimisaeg on tema sõnul vähemalt neli-viis aastat. "Kui turg läheb kolme aasta pärast üles tagasi, siis võibolla arendame veidikene kiiremini," lisas Tarum.

Arenduse edasine rahastamine on Tarumi sõnul hetkel lõplikult kinnitamata ja oleneb paljuski rahaturgudel toimuvatest trendidest.

Viktor Levada firma OÜ Meridiaane ostis 2006. aasta aprillis Tallinna linna korraldatud enampakkumisel 596 miljoni krooni eest Juhkentali tn 1b, Juhkentali tn 3d ja Juhkentali tn 3e kinnistud.

Olümpia hotelli vastas asuva kolme krundi kogusuurus on 7384 ruutmeetrit.