Avatakse Pärnu Rohu tänava munitsipaalelamud


Pressiteade 22.01.2008

23. jaanuaril, kell 13, avatakse pidulikult Rohu tänav 58C korterelamud. Avamine algab Pärnu linnapea tervituskõnega ning sellele järgnevad sõnavõtud nii maja ehitajalt kui ka Pärnu Tagastatud Majade Üürnike Ühenduse esindajalt.

Kahe 21 korteriga kolmekordse maja projekteerijaks on OÜ PG Projekt ning ehitajaks AS Jart Konsult. Ehitus -töödega alustati veebruaris 2007 ning korterelamute maksumuseks oli 31 567 801 Eesti krooni. Korterelamu telliti SA Kredex tagastamatu toetuse abiga, mida linn taotles kahel korral. Kokku eraldati Kredexi poolt toetuseks 8 881 600 Eesti krooni.

Elamu ehitamise eesmärgiks oli sundüürnike eluasemeprobleemide lahendamine. Pärnu abilinnapea Jane Metsa sõnul on kõik 42 korterit nüüdseks juba ka eraldatud, ning enamik uutest elanikest on oma uude kodusse sisse kolinud. "Mul on hea meel, et nii palju aastaid omanikele tagastatud majades elavad inimesed saavad lõpuks tunda rõõmu sellest, et nad ei pea enam muretsema kas nende üürilepinguid pikendatakse või mitte. Neil on kindel elamispind ning kodu õiglase üürihinna eest", rõõmustab Mets.

Majad valmisid 21.detsembril 2007, samal päeval anti tulevastele elanikele üle ka võtmed.