Tartu hakkab valima möödunud aasta parimat ehitist


Pressiteade 22.01.2008

Tartu linnavalitsus kinnitas konkursi "Aasta parim ehitis 2007" juhendi ja moodustas ehitiste hindamiseks viieliikmelise komisjoni.

Konkursil hinnatakse kõiki möödunud aastal kasutusloa saanud ehitisi, parimad ehitised selgitatakse eraldi uusehitiste ning rekonstrueeritud ja laiendatud hoonete grupis. Eraldi hinnatakse üksikelamuid, korterelamuid ja muid ehitisi. Kõigi 2007. aastal kasutusloa saanud ehitiste nimekirja esitab komisjonile arhitektuuri ja ehituse osakond, linnavalitsus kinnitab komisjoni otsused 26. veebruaril.

Hoonete hindamisel võetakse arvesse paljusid erinevaid kriteeriume, näiteks ehitise sobivust linnaruumi, hoone mahulist lahendust ja fassaadikujundust, detailikäsitlust ja materjalide valikut ning originaalsust ja loomingulist julgust.

Tartu parimad ehitised valib välja viieliikmelise komisjon, mille esimees on abilinnapea Anto Ili, komisjoni kuuluvad veel arhitektuuri ja ehituse osakonna töötajad Karin Raid ja Toivo Talving, Arhitektide Liidu esindaja Roman Smuškin ning linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni esimees Veljo Ipits.

Aasta parima ehitise konkursi eesmärk on kvaliteetse projekteerimise ja ehitamise väärtustamine Tartu linnas.