Glaskek paneb nurgakivi uuele tehasele Lätis


Pressiteade 22.01.2008

Glaskek paneb nurgakivi Riia lähistel Adažis uuele klaas-alumiiniumkonstruktsioonide tootmise tehasele ja logistikakeskusele.

Neljapäeval 24.jaanuaril paneb Baltimaade suurim aknatootja AS Glaskek nurgakivi uuele, 70 miljonit krooni maksvale, klaas-alumiiniumkonstruktsioonide tootmise tehasele ja logistikakeskusele, millega ettevõtte laiendab veelgi oma positsioone Lätis.

Uus tehas hakkab tootma peamiselt kõrghoonetele mõeldud fassaade. Valmiva logistikakeskuse eesmärgiks on tagada toodangu kiire ja mugav tarne kolme Balti riiki.

Tulevase tehase pindala koos logistikakeskusega on 3500 m² ning seal alustab tööd 70 inimest.

Tehast ja logistikakeskuse ehitust alustati 2007. aasta oktoobris ja tootmist planeeritakse alustada 2008. aasta suvel. Ehitus -töid teostab SIA Koger&Partners. SIA Koger&Partners on AS Koger&Partnerid tütarettevõtte Lätis, mis asutati 2004. aastal.

Uue tootmishoone ehitust finantseerib emaettevõte AS Glaskek kuid hoones alustab tootmist tütarettevõte SIA Glaskek Riga, mille tootmishoones valmisid esimesed klaas-alumiiniumkonstruktsioonid 1997 aastal. SIA Glaskek Riga suuremateks objektideks Lätis on näiteks Hansapanga peahoone Riias, Läti Rahvusooperi juurdeehitis, kaubanduskeskus Halis, ehitusmaterjalide pood Kruže.

AS Glaskek on Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mis asutati 1992. aastal. Ettevõtte peamine toodang on PVC-, puit- ja puitalimiiniumist avatäited, klaas-alumiiniumist fassaadid, klaaspaketid, metallkonstruktsioonid. Tänaseks on Glaskekist kujunenud rahvusvaheline kontsern, millel on tütarettevõtted neljas riigis: Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal. Kokku on Glaskekil 5 PVC-akende, 2 puit- ja puitalumiiniumakende ning 6 alumiiniumkonstruktsioonide tehast. Glaskeki kontsernis töötab üle 1000 inimese.

AS Glaskek kontserni eelmise aasta 11. kuu konsolideeritud, auditeerimata käive ületas miljardi krooni piiri ja ettevõtte sama perioodi tulumaksueelne kasum ületas 40 milj krooni.