Arco Vara kavandab Vaibaparadiisi krundile ärihooneid


BNS 17.01.2008

Kinnisvarafirma Arco Vara kavandab Tallinnasse endisele Vaibaparadiisi krundile ehitada äri- ja büroohooned kaubanduskeskuste, söögikohtade, diskosaali ja kontoritega, kirjutab Postimees.

Paar aastat tagasi kavandas firma samale krundile spaakeskust.

Salto Arhitektuuribüroo ja Urmas Lõokese Arhitektuuribüroo eskiisil on Admiraliteedi basseini äärsel Ahtri 3 kinnistul kaks äri- ja büroohoonet, mis on omavahel ühendatud õhus kulgevate sildadega.

Kui 2005. aasta suvel tulid Arco Vara ja nendega koostööd teinud Soome firma Holiday Club Finland avalikkuse ette plaaniga jõuda poole aastaga planeeringu kehtestamiseni, ehitus -loani ja miljard krooni maksva veekeskuse ehituse alustamiseni, siis nüüd ei soovinud Arco Vara tütarfirma Arco HCE juhatuse liige Tarmo Loog Postimehele öelda, millal krundil ehitamiseks läheb või kui palju arendus maksab.

Praegu on Ahtri 3 kinnistu uue detailplaneeringu tegemine algusjärgus. Linnaametite toetuse peab saama planeeringu eskiis, mille heakskiitmine on eelduseks planeeringu algatamisele.

2006. aasta suve lõpul alustas firma veepargi ja spaahotelli ehitamist, kuid pani selle pool aastat hiljem seisma ja loobus koostööst soomlastega. Ajakirjanduse andmetel maksis Arco Vara soomlastele lepingu lõpetamise eest 73,5 miljonit krooni trahvi.

Firma loobus plaanidest põhjusel, et ehituse maksumus oleks kujunenud algselt plaanitust oluliselt suuremaks ning ettevõte hakkas otsima tulusamat projekti.