1Partner: pooled kinnisvaravahendajad kaovad aastaga turult


Pressiteade 16.01.2008

Eesti ühe juhtiva kinnisvarabüroo 1Partner Kinnisvara hinnangul kaovad alanud aasta jooksul turult umbes pooled kinnisvaravahendusega tegelevad ettevõtted, oodata on nii ühinemisi, tegevuse lõpetamisi kui ka pankrotte.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on Eestis üle 300 kinnisvaravahendusega tegeleva büroo, millest enamik on loodud kinnisvarabuumi algusaegadel või ka laineharjal 2003-2005. "Viimase aasta jooksul toimunud turumuutustele suur osa neist tõenäoliselt vastu ei pea," nentis Vahter ning lisas, et tõenäoliselt saab käesolev aasta proovikiviks ka mõnele suuremale büroole. "Esimesed koondamised on toimunud ning muudatusi on toimunud ka ettevõtete juhatustes," kommenteeris Vahter.

Vahteri sõnul on viimastel kuudel selgelt nähtav protsess, kus suuremate ja tugevamate büroodega soovivad liituda nii väikefirmade töötajad või ka ettevõtted tervikuna. "Praegust olukorda kinnisvarasektori personali hulgas võib nimetada ka omanäoliseks rahvaste rändeks, kus valdkonnale truuks jääda soovivad tegijad otsivad endale tugevamat jalgealust," lisas Vahter

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine. 1Partner Kinnisvara poolt juhitavate varade kogumaht ületas 2007. poolaasta seisuga 1,2 miljardit krooni.