Eesti uusim kõrgkoolihoone sai valmis


Pressiteade 16.01.2008

Eesti Infotehnoloogia Kolledži (ITK) uus õppehoone on valmis. Viiekorruseline, ligi 100 miljonit krooni maksma läinud ja 3677 m² kasuliku pinnaga Eesti viimaste aastate populaarseima infotehnoloogilist rakenduslikku kõrgharidust pakkuva kõrgkooli õppehoone asub Mustamäe mändide all, Tallinna Tehnoloogiapark Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli vahetus naabruses Raja tänaval.

"Lõpuks ometi on meil olemas spetsiaalselt meie vajadustele vastav õppehoone, mis võiks teha kadedaks iga Eesti kõrgkooli," märkis IT Kolledžit haldava Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) juhatuse esimees Toomas Sõmera. Tema sõnul on kõrgkoolil ja sihtasutusel olnud väga meeldiv koostöö ehitus -firmaga AS Facio Ehitus, kes koolihoone aastaga valmis ehitas. "Kuigi tudengitel seisab siiakolimine veel ees, on ka nende esimesed kommentaarid olnud ainult vaimustust väljendavad."

IT Kolledži rektori Kalle Tammemäe sõnul saab seni Tallinna kesklinnas Rävala puiesteel asunud IT Kolledž oma värske õppehoonega ideaalselt parajas koosluses ja mahus klassi, seminari- ning laboriruume, et veelgi paremini korraldada nii taseme- kui ka täiendõpet. Uues õppehoones on arvestatud ka ratastoolis liikuvate üliõpilastega. "Sellest majast saab IT Kolledži uus nägu ja siin saame kujundada kõik just nii, nagu on parim meie üliõpilastele, õppejõududele ja rakenduslikule IT kõrgharidusele," selgitas Tammemäe. "Igal kõrgkoolil on olemas oma vaim, mis vajab vabaks ja loominguliseks arendamiseks ka päris oma keha – nüüd, kus keha on igati vormis, saame täielikult keskenduda sisule, hingele ja tulemustele."

Hoone projekt on valminud AS Meistri Projektis ning arhitektiks on Eero Palm Palm – E Arhitektuuribüroost.

Uuest IT Kolledži õppehoonest saab pilte vaadata siit http://www.itcollege.ee/?url=uus_maja

Eesti Infotehnoloogia Kolledž ( http://www.itcollege.ee/ ) on Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) poolt 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduslik erakõrgkool, mis annab rakenduslikku kõrgharidust IT süsteemide arendamise, IT süsteemide administreerimise, infosüsteemide analüüsi ja tehnosuhtluse erialadel. 2007/2008 õppeaastal õpib IT Kolledži neljal õppekaval päevases, õhtuses ja kaugõppes kokku ligi 600 tudengit. Viie aasta jooksul on IT Kolledžist suundunud Eesti IT tööjõuturule 224 IT spetsialisti.

Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus ( http://www.eitsa.ee/ ) on Eesti Vabariigi, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Telekomi ning Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liidu poolt asutatud mittetulunduslik organisatsioon, mille ülesandeks on kaasa aidata kaasaja nõuetele vastava kõrgharidusega IT spetsialistide ettevalmistamisele ning toetada info- ja sidetehnoloogia alast arendustegevust Eestis. Lisaks IT Kolledži haldamisele administreerib EITSA riiklikku IKT-alast kõrghariduse toetusprogrammi Tiigriülikool+ ning koordineerib e-Õppe Arenduskeskuse tegevust, mis kureerib Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumite tööd. ITK õppehoone rajamiseks ja selle hilisemaks haldamiseks asutas EITSA OÜ EITSA Kinnisvara.