Kinnisvaraarendaja Tootali kolm krunti on taas sundmüügis


BNS 15.01.2008

Tartu kinnisvaraarendaja Tootal Kinnisvara kolm krunti on taas sundmüügis, kruntide alghind on kokku ligi 11 miljonit krooni.

Kohtutäitur Kaire Põlts müüb 31. jaanuaril toimuval enampakkumisel Tootalile kuuluvad krundid Tallinnas aadressil Magasini 3g ning Mäealuse 5 ja 7, selgub ametlikest teadaannetest.

Elamumaa sihtotstarbega Magasini 3G kinnistu pindala on 2055 ruutmeetrit, 1809 ruutmeetri suuruse Mäealuse 5 krundi sihtotstarve on 40 protsenti ärimaa ja 60 protsenti tootmismaa. Aadressil Mäealuse 7 asuva 3021-ruutmeetrise kinnistu sihtotstarve on maatulundusmaa.

Kinnisasjadega saab tutvuda 22. jaanuaril.

Tootal Kinnisvarale laenu andnud OÜ Finance MGMT pani need kolm krunti, millele Tootal oli hüpoteegi seadnud, kohtutäituri kaudu enampakkumisele ka mullu 20. detsembril.

Tootal Kinnisvara juhatuse liige Talis Toompere ütles toona ajakirjandusele, et OÜ Finance Management finantseeris Mäealuse 5 ja 7 soetamist. Kuna arengud detailplaneeringute tegemisel on tema sõnul olnud ettevõttest sõltumata põhjustel üliaeglased, teatas kreeditor Tootal Kinnisvarale, et ütleb lepingud üles ja nõuab tagasi kogu laenusumma.

Toompere sõnul ei suutnud ettevõte kiire etteteatamistähtaja tõttu laenu tagasi maksta. Nii pöördus laenuandja kohtutäituri poole, et korraldada talle tagatiseks antud vara sundmüük.

Tootal kavatses kinnistutega lõpuni viia detailplaneeringud ja siis otsustada, kas arendada või arendused maha müüa. Plaanid pole aga realiseerunud, sest ilma detailplaneeringuta kruntide ostmist pangad ei finantseeri.