Water Seri tütarettevõte ehitab 4,2 miljoni eest puhastusjaama


Äripäev 14.01.2008

Eesti kapitalil põhineva Water Ser grupi Läti tütarettevõte SIA Water Ser sõlmis Valmiera linnaga 4,2 miljoni euro suuruse lepingu, mille raames ehitab ettevõte sinna joogivee puhastusjaama.

Projekti käigus rajab konsortsium SIA Water Ser, Preseco Oy (Soome) ja EKO-AKVA Ltd (Läti) Valmiera linnale uue põhjaveehaarde koos joogivee puhastusjaamaga ning veetorustiku veepuhastusjaamast linna, teatas ettevõte.

Ehitustööd algavad käesoleva aasta märtsis ning projekt valmib järgmise aasta aprillis.

Läti SIA Water Ser juhataja Janis Zviedrise sõnul on Valmiera projekti näol tegemist Water Serile juba neljanda suurprojekti võiduga Lätis. “Möödunud aastal alustasime tööd erinevate vee- ja kanalisatsioonitöödega ka Kekavas, Smiltenes ja Valkas,” ütleb Zviedris.

Water Ser Group OÜ juhatuse liige Andres Pürg leiab, et üheks asjaoluks, mis Water Serile Lätis Ühtekuuluvusfondi raames korraldatud konkurssidel edu tagab, on Eestis varasematel aastatel saadud projektide teostamise kogemus ja sellest tulenev usaldusväärsus.

“Töövõtulepingute tingimused Ühtekuuluvusfondist rahastatavatel töödel on erinevates riikides samad. Asjaajamine toimub küll kohalikus keeles, kuid siinkohal on meie eeliseks hästi kohanenud Läti tütarfirma,” lisab Pürg.

Valmiera veeprojekti tellijaks on Valmiera Water Ltd ning projekti maksumuseks on 4,258 miljonit eurot. Projekti rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

AS Water Ser on 1991. aastal loodud firma, mille peamisteks tegevusaladeks on vee-, kanalisatsiooni- ja gaasitorustike ehitus.