Narva-Jõesuu ranna lähistele plaanitakse kahte hotelli


BNS 14.01.2008

Narva-Jõesuu linnavalitsus on menetlemas 3,5-kilomeetrise rannaala planeeringut, kuhu on kavas rajada kaks hotelli, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rannaala planeering peaks valmima veebruaris ja suveks peaks rannast sadakonna meetri kaugusele kerkima Filmari fotopoe omanikule Aare Kööbile ja Tallinnas hulgaliselt kinnisvara omavale Rene Kuulmannile kuuluv Meresuu spaahotell.

Narva-Jõesuu linnavalitsuse eestvõttel toimuv rannaala väljaarendamine võib projektijuht Ivika Maidre sõnul maksta 30 miljonit krooni. Tegemist on siiski esialgse hinnanguga, pakutakse aga vähemalt kaks alternatiivvarianti.

Ühise ala arendamise rahastamisel loodab omavalitsus ettevõtjate kaasabile ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse piirkondlikku konkurentsivõimet toetavate fondide kaasamisele.

Planeeringuala jaguneb Lootusprojekt OÜ-s valmiva projekti järgi kolmeks keskuseks: ajalooliseks, modernseks ja looduslikuks. Lisaks Meresuu spaahotellile on alale kavas rajada ka Liivaranna hotell, märgib ajaleht.

Lisaks peaks alale tulema suurettevõtjaga Tiit Vähi seotud ettevõttele OÜ Navesco kuuluv taastatav klaasist talveaiaga kuursaal ning mitmekümnekohaline haagiskaravanide parkla.

Narva-Jõesuu ranna lähistele plaanib spaakompleksi ka OÜ Termak Real Estate OÜ, lisaks kompleksile peaks ligi kaheksa hektarilisele alale tulema 34 korteriga korrusmaja.

Detailplaneeringu kolmele kinnistule aadressidega L. Koidula 19, 19a ja 19d on koostanud ehitus -materjalide tootja AS Silbet.