Ningbo sadama Muuga konteinerterminal maksab 2,3 miljardit


BNS 11.01.2008

Tallinna Sadam sõlmis Hiinas asuva maailma ühe suurima Ningbo sadamaga koostööleppe, mille kohaselt ehitavad firmad üheskoos Muugale 2,33 miljardi krooni eest konteinervedude terminali ja Hiina kaupade jaotuskeskuse.

Kokku ulatub investeering 220 miljoni dollarini ning valmis peaks uus terminal saama 2010. aasta lõpus või 2011. aasta alguses, ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand BNS-ile.

Kaljuranna sõnul on saavutatud lepe oluline mitte ainult Tallinna Sadama, vaid kogu siinse regiooni jaoks, kuivõrd sedalaadne otseühendus Hiina ja Läänemere-äärsete riikide vahel on seni puudunud.

Majandusminister Juhan Parts ütles BNS-ile, et sõlmitud kokkuleppe kohaselt ei plaani Ningbo sadam Läänemere regioonis aasta vältel teise projekte, et Muuga projekt saaks selle aasta jooksul kindlasti hoo sisse.

Partsi sõnul on tänavu kavas ära teha tähtsamad investeeringuotsused ning paika panna, kas on vaja luua uusi firmasid ja kuidas rajatavaid objekte opereerima hakata.

Minister lisas, et tõenäoliselt tuleb tänu sõlmitud kokkuleppele üle vaadata Tallinna Sadama investeeringute eelarve.

Sõlmitava ühiste kavatsuste protokolli järgi tuleb uus konteinerterminal Muuga sadama idaossa, esimeses etapis oleks terminali käitlusvõimsus ligi miljon TEU konteinerit aastas, teatas majandusministeerium.

Rajatav terminal oleks esimene suurem Hiina kaupade jaotuskeskus Läänemere piirkonnas, mis teenindaks nii Loode-Venemaa, Skandinaavia kui ka Baltimaade turge.

Neljapäeval kohtusid Hiina sadama esindajad majandusminister Juhan Partsiga ja riigikogu majanduskomisjoniga.

Eelmisel aastal sõlmisid Tallinna Sadam ja Ningbo sadam koostöölepingu konteinervedude arendamiseks.