Lafarge Roofing kannab nüüdsest nime Monier


Pressiteade 11.01.2008

Maailma suurim katusekattematerjale tootev ja Eestis tehast omav ettevõte muutis nime.

Eestis majade katuseid vaadates hakkavad teile teiste seas tõenäoliselt silma Est-Steini tootesarja katusekivid – Eesti oma toodang! Seni tegeles sellenimeliste katusekivide tootmise ja tarnimisega Lafarge Roofing – rahvusvahelise ehitusmaterjalide kontserni Lafarge allharu. Nüüdsest tegutseb katusekattematerjalide turuliider uue nime MONIER all kogu maailmas, Põhjamaades ja Eestis.

Monier, mille aastakäive on 1,6 miljardit eurot, tegutseb 46 riigis ja pakub rohkem kui 200 erinevat toodet. Balti- ja Põhjamaades tegutseb ettevõte Eestis, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Norras ja Soomes. Ettevõttes töötab üle 500 inimese. Monier omab Baltikumis ja Skandinaaviamaades kahte savikatusekivide, viite betoonkatusekivide ja kahte lisadetailide tehast, mis teevad ettevõttest Põhja- ja Baltimaade suurima katusekattematerjalide tarnija. Ka Eestis tegutseb kaks Monieri tehast – Kuusalu vallas, Kiiul. Betoonkatusekivide tehas toodab nii Eestis kui ka Lätis, Leedus kõrgelt hinnatud ja armastatud betoonist katusekive Est-Stein Elegant ja Est-Stein Lux. Metallist lisatarvikute (lumetõkked, katuseastmed, kinnitusklambrid jne) tehas on kivitehasele kohe naabriks. Nii on garanteeritud pidev tootearendus ja kommunikatsioon. Kokku annavad tehased tööd ligikaudu 55 inimesele.

Katus – see on rohkem kui vaid katusekivid. Kuigi katusekattematerjalide välimus püsib juba aastaid samasugusena, täiustatakse erinevaid katusekonstruktsioone pidevalt. Näiteks käib pidev töö nii nende kuju ja materjalide kui ka kasutusviiside ja otstarbekuse edasiarendamise vallas. Ehitustööstuse nõudmised kasvavad kiiresti. Tänapäeval ei tähenda kvaliteet mitte ainult häid tooteid, vaid ka esmaklassilisi teenuseid. Selles tegevusvaldkonnas on nõudlus pigem toimivate terviksüsteemide kui lihtsalt toodete järele.

Turgude teenindamisega tegelevad kohalikud müügiesindused Eestis, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Norras ja Soomes.

"Oleme oma valdkonnas ainulaadne ettevõte tänu suurele ja mitmekesisele katusekattematerjalide valikule. Nüüd oleme seadnud eesmärgiks teha klientidega veelgi tihedamat koostööd. Et oleme keskendunud terviklahenduste pakkumisele, suudame katuse ostmise lõppkliendile võimalikult lihtsaks teha ja samal ajal kergendada ka ehitajate ja edasimüüjate tööd. "Loodame, et ehitus -materjalide turg liigub ka edaspidi ülesmäge," sõnab Mats Ekström, Monieri müügi- ja turundusdirektor Balti- ja Põhjamaades.