Türisalu panga kõrvale kerkib puhkekeskus


Pressiteade 10.01.2008

OÜ Bonnard Kinnisvara plaanib Harku valda Türisalu panga kõrvale rajada puhkekeskuse, mis moodustaks koos vallavalitsuse poolt arendatava platvormi heakorrastamisega tervikliku projekti.

Puhkekeskuse projekt on detailplaneeringu koostamise ja keskkonnamõjude hindamise faasis. Toimunud on ka arhitektuurne ideekonkurss, mille võitis Kauss Arhitektuur arhitektid.

OÜ Bonnard Kinnisvara projektijuht Jaan Tõkke sõnul annab arendaja endale aru keskkonna unikaalsusest miljööväärtusest. "Oleme leidmas vallaga ühishuvi, meie mõlema eesmärk on korrastada Türisalu pank, millest võidavad nii avalik kui erahuvi, teisiti seda projekti ei saagi teha," lausus Tõkke.

"Vallas on toimunud avalik arutelu ning senine vastukaja on olnud positiivne," lausus Tõkke.

"Türisalu panga külastaja jaoks jääb kõik endiselt avatuks, samas paraneb oluliselt heakord ning turvalisus ning kuna ehitus -projekt jääb peamisest platvormist veidi eemale - keskmisele tasandile, mis on väljaspoole Türisalu maastikukaitseala, ei kahjustu ka mingil määral unikaalne vaade, samuti on arhitektuurne lahendus igati sobiv," märkis Tõkke.

"Kui kunagi oli jutuks sinna limonaadikioski ehitamine, siis nüüd võivad külastajad saada väärika ja tervikliku puhkekeskuse, mis on avatud kõigile," tähendas Tõkke.

Hoone lõplik maht määratakse detailplaneeringu koostamisel ning peale seda ideekonkursil võidu pälvinud töö edasiarendusel. Detailplaneeringuga määratakse maksimaalseks brutopinna suuruseks 9000m². Detailplaneeringu koostab Arhitektuuribüroo Hoerdel OÜ.

OÜ Bonnard Kinnisvara juhtimisel on 2005. aastal valminud Harku valda Suurupisse Arhitektibüroo Emil Urbeli poolt projekteeritud Mäeranna elamukvartal.

Lisaks on OÜ Bonnard Kinnivara restaureerinud Tallinna vanalinnas Pikk tn 42 hoone ja Pärnu kesklinnas arhitekt Olev Siinmaa poolt 1930-ndatel projekteeritud funkvilla. Hoone on pärjatud mitmete autasudega, nende seas nimetati see 2006. aastal parimaks restaureerimise objektiks Eestis.