Trigoni hiigelkeskuse planeeringuga läheb lubatust kauem


BNS 10.01.2008

AS Trigon Property Developent avaldas detsembris lootust, et Saue valda kavandatava hiigelkaubanduskeskuse detailplaneering sünnib jaanuaris, kuid tunnistas nüüd, et see on ebatõenäoline.

Trigon teatas neljapäeval börsile, et Saue vallavalitsus otsustas, et hiigelkeskuse detailplaneeringu osaks olev teedevõrgu väljaehitamise leping peab saama volikogult eraldi nõusoleku enne detailplaneeringu vastuvõtmist.

Trigon kinnitas varem korduvalt, et detailplaneering saab jaanuaris vastu võetud ning kavandas 4. veebruarile aktsionäride koosolekut, kus firma tahtis otsustada suuremahulise aktsiaemissiooni korraldamise, et saada projekt enda omandusse.

Mitu Saue volikogu liiget kinnitasid detsembris BNS-ile, et nad pole hiigelkeskusest kuulnudki. Saue vallavolikogu rahvaliitlasest juht Indrek Tiidemann ütles kuu aega tagasi, et "mitte üks investor, kaasa arvatud [Trigoni Capitali suuromanik Joakim] Helenius ei ole see mees, kes ütleb volikogule, et [planeering] tuleb jaanuaris vastuvõtmisele. Seda otsustab volikogu ja see on volikogu ainupädevus."

Trigon Property neljapäeval avaldatud börsiteates seisab, et detailplaneeringu kehtestamiseni lükkub edasi ka ettevõtte väikeaktsionäridele tehtav ülevõtmispakkumine AS-i Trigon Capital poolt.

Trigon Property kavandab hiigelkaubanduskeskuse projekti omandamiseks mahukat aktsiaemissiooni, millega tahab anda firmas 1,2 miljardi krooni suuruse osaluse Chester Universali omanikele, saades vastu maatüki Tallinna lähistel, mille firma ostis kahe aasta eest 67 miljoni krooniga.

Chester Universali juhatusse kuulub investeerimisfirma Trigon Capitali tegevjuht Ülo Adamson, kes on samas ka Trigon Property Developmenti nõukogu esimees.