Koostöös erasektoriga valmib tänavu üheksa koolimaja


Pressiteade 10.01.2008

Sel aastal valmib Tallinnas koostöös erasektoriga üheksa renoveeritud koolihoonet.

Käesoleval aastal renoveeritakse PPP-projekti raames üheksa kooli, millest kuus taasavatakse õppeaasta alguseks ning kolm teisel õppeveerandil. 1. septembrist alustavad renoveeritud hoonetes õppetööd Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Sikupilli Keskkool ja Karjamaa Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool ja Tallinna Kristiine Gümnaasium. Kavandatust varem, 1. septembriks lõpetatakse ka Tallinna Laagna Gümnaasiumi renoveerimine. 2008/2009. õppeaasta teise õppeveerandi jooksul antakse linnale üle Tallinna Ühisgümnaasiumi, Tallinna Nõmme Gümnaasiumi ning Kalamaja Põhikooli hooned.

2006.aastal avati Tallinnas neli ja 2007.aastal kolm renoveeritud kooli. Järgmisel nädalal, 18.jaanuaril taasavatakse pidulikult põhjalikult remonditud Vanalinna Hariduskolleegiumi hoone.

Samas jätkub sel aastal ka Tallinna Kunstigümnaasiumi ja Tallinna Laagna Lasteaed Põhikooli tervikremont ja sisustamine, remonditakse Gustav Adolfi Gümnaasiumi võimla, alustatakse Merivälja Põhikooli spordihoone ehitusega jpm. Põhikoolide ja gümnaasiumide remondiks ja rekonstrueerimiseks on käesoleva aasta linnaeelarves 87 miljonit krooni, lisaks 35 miljonit krooni üheteistkümne renoveeritava kooli sisustuse ostmiseks.