Ober Haus: Pae karjääri korrastamine ei tõsta vana kinnisvara hinda


Äripäev 09.01.2008

Kinnisvarafirma Ober Haus juhtivspetsialist Svetlana Petkina ütles dv.ee-le antud online-intervjuus, et Pae karjääri korrastamine Lasnamäel ei tõsta ümbruses asuva kinnisvara hinda.

"Karjääri arendamine tõstab pigem ümbritseva kinnisvara likviidsust ja parandab elukvaliteeti," ütles Petkina. Ta lisas, et samas ei muutu aga karjääri ümber asuvate amortiseerunud elumajade hind, kuna Merko Ehituse tütarfirmal Constancia on kavas sinna ehitada uued ja kallimad elamispinnad.

Petkina on veendunud, et selles rajoonis asuvate nõukogude ajal ehitatud korterite hinnad võivad kasvada ainult koos kogu kinnisvara kallinemisega, mis on vähetõenäoline.

OÜ Liisinguabi juhataja Dmitri Tee leidis samuti, et karjääri arendamine ei põhjusta lähedal asuva kinnisvara hinna kallinemist. "Infrastruktuuri arendamine Mustakivi rajoonis ei mõjutanud hindasid, nii et vaevalt seda juhtub Pae karjääriga," lisas ta. Mis puudutab aga karjääri heakorrastust, siis Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja Leo Vaino sõnul ei alga ehitus karjääri territooriumil enne 2009. aasta kevadet.

"See ei käi nii kiiresti. Alguses tuleb algatada detailplaneering, mis saab valmis selle aasta kevadel. Kuid tuleb märkida, et asi hakkab liikuma kiiremini kui tavaliselt," teatas Vaino.