Soosaar tahab muuseumi Viljandis avada 2010. aastal


BNS 08.01.2008

Pärnu uue kunsti muuseumi asutaja Mark Soosaar kavatseb muuseumi Viljandis avada 2010. aastal, suurem osa eksponaate on juba üle kolitud.

"Ajakava on praegu selline, et tänavu käib projekteerimine ja järgmisel aastal ehitamine," ütles Soosaar maakonnalehele Sakala. "Loodan, et kui kõik on graafikus, saab ehitus järgmise aasta jõuludeks valmis. Siis jääb kaks kuud sisustamiseks, et Viljandi kunstimuuseumi saaks avada Eesti vabariigi aastapäevaks 2010."

Tema sõnul pole kiiremini võimalik, sest vahel on kaks suurt riigihanget, üks projekteerimiseks ja teine ehitamiseks.

Soosaare sõnul on enamik kogust on juba Mulgimaale kolitud.

"Toodud on kuus bussitäit, kaks või kolm on veel jäänud," lausus ta ning lisas, et olnuks hea, kui muuseumiks kavandatav maja Linnu tänav 4 oleks juba uueks ehitatud, aga sobib ka nii, nagu praegu on.

Soosaar nentis, et Viljandisse kolinud muuseum vajab ka uusi inimesi juurde.

Kolimist põhjendades ütles ta, et pole midagi teha, kui üks omavalitsus ei hooli ja teine hoolib.

"Pärnu ei ole ühelegi meie ettepanekule ruumide ja müüki minevate muinsuskaitsealuste majade osas vastanud, et need võiksid meie kasutusse tulla," lisas Soosaar.

Muuseumi juhi sõnul olid Viljandi kõrval valmis muuseumi oma tiiva alla võtma ka Suure-Jaani, Sindi, Kuressaare ja Haapsalu.

"Me toetame aga muuseumi igati, võimaluste piires ka rahaliselt," ütles Viljandi aselinnapea Helle Aunap ajalehele. "Viljandi on sõlminud muuseumiga ühiste kavatsuste protokolli, milles on ette nähtud väike protsent kaasfinantseerimiseks. Linnu tänav 4 maja tuleb korda teha ja sinna kunstimuuseumi asutamine on selleks hea võimalus."