Mustamäele kavandatakse uusi kaheksakorruselisi kortermaju


BNS 08.01.2008

Tallinna linnavalitsus võib kolmapäeval kehtestada detailplaneeringu, millega Mustamäele Kadaka teele võiks kerkida kuus kaheksakorruselist kortermaja ja üks 11-korruseline äripindadega kortermaja.

Tallinna linnavalitsuse korralduse eelnõust selgub, et Kadaka tee 141, 143, 143a, 145, 145a ja Ehitajate tee 91, 91a kinnistute detailplaneeringu algatamise taotlejaks on AS Karl. 2,5 hektari suurusel maa-alal Mustamäel asuvad praegu ühe-kahekorruselised väikeelamud ja elamuid teenindavad abihooned, mis on kavas lammutada.

Tulenevalt Tallinna haridusameti nõudest peaks arendaja kaheksakorruseliste eluhoonete esimestele korrustele rajama lastepäevahoiu ruumid kuni kümnele lapsele. Majade juurde peaks kokku tulema 289 parkimiskohta, mis on peamiselt maa-alustes parklates.

Arhitektuurilise lahenduse töötas välja arhitektuuribüroo OÜ R. Valk.

Samuti on linnavalitsuses algatamisel Tallinna kesklinna uut elu- ja ärihoonet kavandav detailplaneering. OÜ Lembitu Maja kavandab Tallinnasse aadressile Tina 26/Kreutzwaldi 9 kuni kuuekorruselist äripindadega elamut.

Kinnistul asub 1913. aastat pärinev eramu, mille planeeringu kehtestamisel peaks säilitama. Seetõttu peaks planeeritav hoone olema Tina tänava suunas väheneva kõrgusega, et see ei takistaks arhitektuurimälestiseks tunnistatud Karl Burmanni ja Artur Perna projekteeritud juugendlik-romantilise villa vaadeldavust.

Hoone planeeritav kõrgus on 22 meetrit ehk kuni kuus korrust, ehitus -alune pind maa peal oleks kuni 400 ruutmeetrit ja maa all kuni 300 ruutmeetrit. Uusi kortereid on hoonesse kavandatud kuus.

Planeeritav uus hoone jätkaks Burmani alustatud hoonete ansamblit, olles vahelüliks erineva kõrgusega hoonetel. Arhitektuurilise lahendi töötas välja Arhitektuuribüroo JVR OÜ arhitekt Enn Rajasaar.