Tallinn hakkab uurima tehissaare ehitamise võimalust


BNS 08.01.2008

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäeval osaliselt nõustuda volikogu keskerakondlasest liikme Märt Sultsi ettepanekuga ja moodustada komisjoni, mis hakkab uurima võimalusi tehissaare rajamiseks Paljassaare lahte.

Sults esitas ettepaneku uurida tehissaare rajamise võimalikkust mullu novembris. Sultsi hinnangul võiks Paljassaare lahte ehitada tehissaare ja kolida sinna kõik pealinnas tegutsevad kasiinod.

Sults ettepaneku järgi tuleks määrata loodava komisjoni esimeheks teda. Linnavalitsuse hinnangul aga võiks komisjoni kokku kutsuda ja selle tööd korraldada hoopis Tallinna maa-amet.

Samuti leiab linnavalitsus, et komisjon peaks uurima merre ehitamise küsimusi laiemalt, mitte piirduma ainult kasiinosaare rajamise võimalikkuse uurimisega.

Sultsi idee järgi peaksid tehissaare ehitamise kinni maksma kasiinod ja teised saarele tulevad meelelahutusasutused.

Tulevasele kasiinosaarele saab idee järgi kas mööda silda, mis tagab tõhusa isikukontrolli või meritsi, mis nõuab vahendeid veesõiduki rentimiseks või ostmiseks. Seega ei pääseks saarele kontingent, kes tuleks sinna oma viimast raha maha mängima.

Sultsi sõnul saaks Tallinn nii mängupõrgutest tühjaks ja need ei häiriks enam linnapilti. Samas jääksid mängupõrgud Tallinna linna, kuid oleks kultuuriruumist väljaspool.

Sults märkis, et selline lahendus jätab puutumata Tallinna lähedal asuvad looduslikud saared Aegna ja Naissaare.

Linnavolikogu keskerakondlasest esimees Toomas Vitsut tuli 2004. aasta veebruaris, kui ta oli veel abilinnapea, välja ideega koondada kõik pealinna kasiinod Aegna saarele. Vitsut tegi ettepaneku rajada Viimsi poolsaare tipust Aegna saarele sild.