Eesti Ehitusbörs sai 10 aastaseks


Pressiteade 07.01.2008

Aastavahetuse eel täitus 10 aastat Eesti suurima ehitusobjektide andmebaasi Eesti Ehitusbörsi asutamisest. Tänaseks on Eesti Ehitusbörsil tütarettevõtted Lätis, Leedus, Valgevenes, Ukrainas ja Moldovas.

"Alustasime nädalakirja Ehitusbörs väljaandmist 1997. aasta sügisel," ütles Eesti Ehitusbörsi tegevdirektor Ürjo Jaama. "See kõigi Eesti piirkondade ehitusobjektide värsket informatsiooni ning nendega seotud kuulutusi ja fakte sisaldav trükis jõuab ka praegu tellijateni igal esmaspäeval. 2003. aasta alguses valmis uudne arvutiprogramm, andmebaas kolis Internetti ja muutus mugavaks online töökeskkonnaks nii infotöötlejatele kui klientidele. Analoogselt toimub kogu töö ka naaberriikides ja andmed kogunevad ühtsesse online programmi. 2006. aasta mais avasime uue infoportaali Ehitusinfo.ee, kuhu koondub kõikvõimalik ehitusalane abimaterjal."

"Andmebaas sisaldab mitmekülgset infot objektide asukoha, hetkeseisu, tööde mahu, teostamise aja, töövõtjate, kontaktisikute jms kohta," selgitas Ürjo Jaama. "Kirjeldame objekti erinevaid etappe alates kavandamisest kuni ehitise valmimiseni. Infot liigitame vastavalt sisule - vihje, fakt või kuulutus."

Infogrupi juhi Laila Meisteri sõnul on Ehitusbörsi eesmärk viia kokku ehitustööde tellija ja töövõtja, et mõlemal oleks mugavam ja lihtsam oma igapäevast tööd teha. "Objekte kirjeldades jälgime, et informatsioon oleks õigeaegne ja konkreetne," ütles Laila Meister. "Lisaks ehitusettevõtetele on meie klientideks ka materjalide tootjad ja müüjad, projekteerimis-, sisustus-, valve-, side-, kinnisvara-, kindlustusfirmad jne. Ühesõnaga ettevõtted, kes ehitusvaldkonnas teenust pakuvad. Muutlik ehitusturg mõjutab meie tööd suhteliselt vähe, tõusud ja langused annavad küll tunda informatsiooni sisu ja mahu osas. Klientide huvi sõltub pigem aastaaegadest."

10 tegutsemisaasta jooksul on Eesti Ehitusbörs leidnud uusi ideid ja võimalusi aegajalt teenuste valikut laiendada. Ehitusinfo.ee loodi eesmärgiga koondada kokku ehitusalane oskusteave ja viited seadusandlusele. Lisaks veel käepärane foorum, uudised, artiklid, valdkonna paremad tööpakkumised spetsialistidele, sõnaraamat, tootetutvustused jne.

Eesti Ehitusbörsi uusim tegevussuund on e-kaubandus, 2007. aastal sai koostöös Rautakeskoga alguse Internetis paiknev ehituskaubamaja Interbauen.ee. Kevadisel ehitusmessil kavatseb Ehitusbörs tutvustada lisaks eeltoodule veel mitmeid ideid ja plaane.

Eesti Ehitusbörs OÜ ( http://www.eb.ee/ ) esimene tütarettevõte UAB "Statybų Birža asutati 2001 aastal Leedus. Järgnesid SIA "Buvbirža" Lätis (2003), ZAO "Stroyrynok" Valgevenes (2005) ning TOV "Suchastna Budivelna Birzha" Ukrainas ja SRL "Piaţa de construcţii" Moldovas mõlemad aastal 2006.

Ehitusinfo.ee ( http://www.ehitusinfo.ee/ ) on avatud infoportaal, kuhu koondub ehitustöid puudutav oskusteave ja ehitusmaterjalide detailsed tootekirjeldused, uudised ja palju muud vajalikku.

Interbauen OÜ ( http://www.interbauen.ee/ ) eesmärgiks on luua mugav ja ülisuure kaubavalikuga interneti ostukeskkond ning kasvada seeläbi suurimaks ehitusmaterjalide e-kaubamajaks Baltikumis ja Skandinaavias.

Täiendav informatsioon:

Ürjo Jaama
Eesti Ehitusbörs OÜ tegevdirektor
tel +372 56 42584
yrjo.jaama@eb.ee

Laila Meister
Eesti Ehitusbörs OÜ infogrupi juht
tel +372 681 8655
laila.meister@eb.ee