Türisalu pank saab pika ja tugeva piirdeaia


BNS 07.01.2008

Märtsis algab teeremont Vääna-Jõesuu - Keila-Joa maanteel, mille käigus paigaldatakse Türisalu pangale teepiirded, et enesetapjad ei saaks selles kohas enam autoga alla sõita, kirjutab Postimees.

Põhja regionaalse maanteeameti direktori asetäitja Peeter Paju sõnul on hiljemalt tänavu septembri keskpaigaks Türisalu pank maantee poolt korralike piiretega piiratud.

Teeremondi ettevalmistus Türisalu kandis algab tõenäoliselt märtsis. Maanteeamet valis riigihanke korras seal tööde tegijaks AS-i SMR Teed, kirjutab Postimees.

Paju kinnitas, et firma ehitab praegusest parklast kuni Keila-Joani maantee äärde korraliku lauspiirde ning rajab sinna veel ühe väiksema autode seisukoha.

Eraomanduses oleval kinnistul asuva Türisalu panga parkla tuleviku osas kohtuvad selle nädala kolmapäeval maanteeameti asjatundjad, Harku vallavalitsuse juhid ning krundi omanikud, et leida sobivaim lahendus turvalisuse tagamiseks maa-alal.

Harku abivallavanem Vello Viiburg ütles Postimehele, et tegelikult on Türisalu pangal kolm kohta, kust inimesed armastavad alla sõita. Kavandatud piire võimaldaks selliseid üritajaid takistada vähemalt kahes tagumises kohas.

Maaomaniku idee oli rajada pangale kohvik-loodusmaja. Kuna aga koht asub Türisalu maastikukaitsealal, on Harjumaa keskkonnateenistuse looduskaitse peaspetsialist Tiina Napp seisukohal, et kaitseala eeskirjad välistavad seal ehitustegevuse.

Samas on algatatud detailplaneering, mis näeb ette restorani ehitamise Türisalu panga astangule, mis jääb maastikukaitseala piiridest välja.