Bekkeri tehase hooned Koplis võivad muutuda hiigelpoeks


BNS 03.01.2008

Omanik ehitab Koplis asuva Bekkeri tehase muinsuskaitsealuse sepikojahoone ja nõukogudeaegse administratiivhoone tõenäoliselt ümber suureks kaubanduskeskuseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kinnistu omaniku Marati Kinnisvara OÜ juhatuse esimehe Kaido Groosi sõnul teeb firma kinnistu ja seal paiknevad ajaloolised hooned kohe pärast ehitus -projekti valmimist korda, kuid mis seal edaspidi asuma hakkab, on veel küsimärgi all.

"Praegune äriplaan näeb sinna ette küll kaubanduskeskust, kuid see ei ole veel sada protsenti kindel," selgitas Groos.

Bekkeri sadama külje alla asuvale endisele tootmisalale uue ideelahenduse koostanud VRK Projekti juhataja Igor Volkov nentis samuti, et sealses kiiresti arenevas piirkonnas on kõige suurem puudus just kaubandusruumidest. "Selline stiliseeritud koht sobib sinna hästi, selle ümbrus haljastatakse ära ja rajatakse parkimiskohad," tutvustas esialgset visiooni arhitekt.

Mitu hektarit hõlmavast kinnistust Marati ja Ankru tänaval tehakse esialgu korda umbes kaks kolmandikku. Praegu on see täis eri ajal püstitatud putkasid, ladusid ja muid abihooneid, millest kõige väärtuslikumad on endised Bekkeri tehase kõrge lööviga sepikojahooned. Vastavalt muinsuskaitse eritingimustele tehakse need ajaloolise mälestusmärgina kõigepealt korda.