Veerandmiljardiline Paide veemajandusprojekt sai allkirjad


BNS 28.11.2007

Kolmapäeval allkirjastasid Paide Vesi ning ehitusfirmad Terrat, Agio Ehitus ja Amaks veemajandusprojekti lepingu, mille tulemusena algavad lähiajal Paides üle veerand miljardi krooni maksvad ehitus -tööd.

Koos lepingu lisadega üle 5000 allkirja kirjutama pidanud Paide Vesi juhataja Jaan Madis sõnas, et ehitajad on ettevalmistavate töödega tegelikult juba alustanudki, kuid tänavate lahtikaevamiseni jõutakse siiski alles uue aasta hakul.

Kaks aastat kestva projekti raames paigaldatakse Paide linna ning Sillaotsa ja Kriilevälja küladesse kokku üle 60 kilomeetri torustikku, mille eluiga peaks kestma ligikaudu kolmveerand sajandit.

Kogu veemajandusprojekti maht ulatub üle 252 miljoni krooni, millest omaosalusena tuleb Paide linnal, AS-il Paide Vesi ja Paide vallal kokku maksta 12,5 protsent ehk 31,5 miljonit krooni.

"Sisuliselt ostsime 31,5 miljoni krooniga üle veerand miljardi maksva projekti," ütles Madis. "Igale meie panustatud kroonile panid Eesti riik ja Euroopa Liit juurde kaheksa krooni."

Veemajandusprojekt on jagatud kahte ossa, millest esimese käigus saavad uued torustikud Paide linna ja Kriileväljale ning rekonstrueeritakse kaks suurt reoveepumplat. Teise ossa jäävad peamiselt Joodi, Pärnuvälja ning Sillaotsa piirkonna trasside ehitustööd.

Paide Vesi on täielikult Paide linnale kuuluv vee-ettevõte, kes tegutseb lisaks Paide linnale ka mitmes teises Järvamaa vallas.