Koostöös erasektoriga valmib tuleval aastal üheksa koolimaja


Pressiteade 28.11.2007

Järgmisel aastal valmib Tallinnas koostöös erasektoriga üheksa renoveeritud koolihoonet. Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on 2008. aasta haridusvaldkonna investeeringute eesmärgiks Tallinna Haridusameti valitsemisalas olevate koolide ja koolieelsete lasteasutuste töö- ning õpitingimuste parandamine. "Linna eesmärk on teha koolihooned võimalikult kiiresti korda ning luua kaasaegsed õpitingimused õpilastele ja töötingimused õpetajatele," tõdes Jäppinen. "Suurem osa Tallinna koole ei ole kapitaalremonti näinud paarkümmend aastat, sest linnal on jätkunud raha üksnes jooksvaks remondiks. Meie soov on pakkuda kvaliteetset haridusteenust ja renoveeritud koolihooned on üks osa sellest."

Kui 2006.aastal avati neli, siis käesoleval aastal kolm renoveeritud kooli ja aasta lõpus valmib veel üks. 2008. aastal renoveeritakse PPP-projekti raames üheksa kooli, millest viis taasavatakse õppeaasta alguseks ning neli teisest õppeveerandist. 1. septembrist alustavad renoveeritud hoonetes õppetööd Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Sikupilli Keskkool ja Karjamaa Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool ja Tallinna Kristiine Gümnaasium. 2008/2009. õppeaasta teisest õppeveerandist antakse linnale üle Tallinna Ühisgümnaasiumi ja Tallinna Nõmme gümnaasiumi hooned ning Kalamaja Põhikooli ja Tallinna Laagna Gümnaasiumi hooned.

Samas jätkub järgmisel aastal Tallinna Kunstigümnaasiumi ja Tallinna Laagna Lasteaed Põhikooli tervikremont ja sisustamine, remonditakse Gustav Adolfi Gümnaasiumi võimla, alustatakse Merivälja Põhikooli spordihoone ehitusega jpm. Põhikoolide ja gümnaasiumide remondiks ja rekonstrueerimiseks on järgmise aasta linnaeelarves 87 miljonit krooni, lisaks 35 miljonit krooni üheksa renoveeritava kooli sisustuse ostmiseks.