Iru hooldekodu saab linnalt renoveerimiseks 16 miljonit krooni


Pressiteade 28.11.2007

Linn jätkab Iru hooldekodu renoveerimist, eraldades selleks järgmise aasta eelarves 16 miljonit krooni.

"Iru hooldekodu renoveerimist peab Tallinn väga oluliseks," ütles abilinnapea Merike Martinson. "Tallinna arengukava näeb ette Iru hooldekodu renoveerimise kaasaegseks 400-kohaliseks hoolduskeskuseks, selleks taotleme Euroopa Liidu struktuurfondide abi. "

Iru hooldekodu arengukava näeb ette uue 150-kohalise korpuse ehitamise ning olemasolevate hoonete täieliku renoveerimise. 1927. aastal asutatud Iru hooldekodus on praegu 385 voodikohta 1- 4 kohalistes tubades, elanikest 260 vajab üldhooldust, ülejäänud kõrvalabi.

Keskmine teenuse hind on 6500 krooni kuus, eaka või puudega inimese pensionile maksavad vajamineva summa juurde linn ja/või sugulased. Hooldekodu elanikele pakutakse lisaks majutusele ja hooldusele sotsiaalnõustamist ja rehabilitatsiooni.

Aastatel 2003-2007 on Tallinn hooldekodusse investeerinud 50 miljonit krooni, millest 24 miljonit kulus suvel 80. juubeliks avatud elukorpusele.

Tänasel Linnavalitsuse istungil määrati Iru hooldekodu juhiks Terje Salo, kes on seni juhtinud Valkla hooldekodu. "Uue juhi ülesandeks on Iru hooldekodu renoveerimine lõpule viia ja loodetavasti saab ta sellega sama hästi hakkama kui senise tööga Valklas," ütles Martinson.