Veel kaks Tallinna tee-ehitusobjekti ei valmi tähtajaks


BNS 28.11.2007

Tallinnas Lasnamäel pooleliolevad Mustakivi tee neljarajaliseks ehitamine ja Laagna tee aluse jalakäijate tunneli ümberehitus ei valmi tõenäoliselt tähtajaks, teisipäeval lükkus kevadesse Männiku tee valmimine.

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel ütles BNS-ile, et Mustakivi tee neljarajaliseks ehitamine Tähesaju ja Narva maantee vahelisel lõigul tõenäoliselt reedeks valmis ei saa ja on olemas oht, et objekti valmimine lükkub kevadesse.

"Mustakivi teel oleme natuke hädas asfalteerimisega, sõltub kuidas me ristmikele jõuame. Reedel saame seal objektil kokku ja võtame otsuse vastu. Tänase ilmaga asfaldi ülemisi kihte panna ei saa, sest peaks olema vähemalt pluss viis kraadi sooja," rääkis Koppel.

Lasnamäel on Mustakivi tee lähedal teinegi suurem tee-ehitusobjekt - Laagna tee alt läbi viiv jalakäijate tunnel. "Seal on seis natuke parem. Talveks me ilmselt saame [jalakäijad] tunneli kaudu käima. Teoreetiliselt on ta põhiosas valmis, viimased viimistlustööd muidugi lükkuvad kevadesse," rääkis Koppel.

Teisipäeval teatas Tallinna linnavalitsus, et Männiku tee valmimine lükkub kevadesse. Algselt pidi objekt valmima oktoobri lõpus, seejärel novembri lõpus.

Koppeli sõnul ei saanud Männiku tee ehitus valmis, sest kolmest asfaldikihist on paigaldatud kaks ning ülemist tõeäoliselt enne kevadet panna ei saa. Seetõttu on Männiku teel avatud kummaski sõidusuunas üks rada, kus võib liigelda kiiruspiiranguga kuni 30 kilomeetrit tunnis.

BNS-i küsimusele, miks ei võiks samamoodi liiklust lubada juba Veerenni tänavani musta katte all oleval Tehnika tänava pikendusel, vastas Koppel, et seal on ette nähtud kaks kihti asfalti, millest paigaldatud on üks. Linna avaldatud Tehnika tänava pikenduse valmimise tähtaeg on järgmisel aastal.

"Tehnika tänaval on paekivi killust aluskiht ja esimesele asfaldikihile liikluse lubamine rikuks talvel soola ja teehoolduse tõttu tee ära," rääkis Koppel.

Lasnamäel ehitab Mustakivi teed ja Laagna tee alust tunnelit Tallinna Teede AS. Mustakivi tee neljarajaliseks ehitamine Tähesaju ja Narva maantee vahelisel lõigul maksab 37,8 miljonit krooni, Mustakivi tunneli ehitus Laagna teel maksab 25,1 miljonit krooni.

Veerenni tänava ristmikku ja Tehnika tänava pikendust ehitab samuti Tallinna Teede AS, seal on objekti kogumaksumus 82,4 miljonit krooni. Männiku teed ehitab AS Teede REV-2, ning objekt maksab 78,7 miljonit krooni.

Tänavu on mitmed Tallinna suuremad tee-ehitusobjektid läinud üle tähtaja.