Põllumajandusminister Seeder paneb nurgakivi Rakvere Lihakombinaadi uuele viineritsehhile


Pressiteade 28.11.2007

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder osaleb täna, 28.novembril , Rakvere Lihakombinaadi uue viineritsehhi nurgakivi panekul. Uus viineritsehh läheb lihakombinaadile maksma 130 miljonit krooni, mis on ettevõtte ajaloo suurim ühekordne investeering. Tsehh valmib 2008.a augustis.

Minister tõdeb,et Eesti oma loomakasvatus on viimastel aastatel kõvasti hoogu juurde saanud ning Rakvere Lihakombinaadi areng on heaks eeskujuks Eesti liha- ja toiduainetööstuse ettevõtetele – kuidas suunata oma pilk tulevikku ning keskenduda oma tugevustele. Rakvere viinerid on tõenäoliselt Eesti kõige tuntum lihatoode ning uue valmiva tsehhiga

tugevdatakse kogu Eesti lihatööstuse positsiooni. AS Rakvere Lihakombinaat http://www.rlk.ee/ on Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte. Lisaks emaettevõttele AS Rakvere Lihakombinaat kuuluvad Baltimaade suurimasse lihatööstuskontserni veel AS Ekseko Eestis, Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus. Tooraineks kasutab ettevõte sea-, veise- ja linnuliha. Rakvere Lihakombinaadi Grupi 2006. aasta käive oli 1,7 miljardit krooni ning kasum 181 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 1217 inimest.