Tallinna kesklinn saab järgmisel aastal uue rongipeatuse


BNS 26.11.2007

Elektriraudtee avab järgmisel aastal uue rongipeatuse Tallinna kesklinnas Pärnu maantee viadukti all ning kaks uut rongipeatust Laagris.

Laagri maksimarketi juures asuva uue rongipeatuse ehitus -tööd juba käivad ja see peatus saab valmis järgmise aasta aprillis, ütles BNS-ile Elektriraudtee juhatuse liige Kuldar Väärsi.

Pärnu maantee viadukti all asuva ja Laagri maksimarketist paar kilomeetrit edasi Vääne jõe lähedal asuva peatuse loodab Elektriraudtee avada hiljemalt järgmise aasta augustis.

Kolme uue peatuse rajamine maksab kokku umbes kümme miljonit krooni, ehituseks saab kasutada ka Euroopa Liidu raha.

Tallinnas Pärnu maantee viadukti all asuva rongipeatuse nimeks saab Kitseküla. Seni oli Tallinnas Aegviidu suunal pärast Balti jaama vaid üks peatus Ülemistel. Edelaraudtee hinnangul on seda liiga vähe. Uus rongipeatus asub heas kohas, kuna seal lähedal on mitu bussi- ja trammipeatust.

Uues Kitseküla peatuses hakkavad lisaks elektrirongidele peatuma ka diiselrongid.

Laagrisse on uusi rongipeatusi vaja seetõttu, et sellesse piirkonda on viimastel aastatel kolinud palju inimesi, kuid rongipeatusi seal seni polnud.

Uute rongipeatused saavad 1,1 meetri kõrgused perroonid, mille tugesid on hiljem võimalik alla lasta, et viia perroonid vastavusse Euroopas kehtiva standardiga 55 sentimeetrit.

Elektriraudteel on plaanis aastatel 2009-2013 vahetada kõik praegused 12 elektrirongi uute vastu ning selleks tuleb kõik perroonid viia vastavusse Euroopa standardiga.

Väärsi sõnul ehitatakse perroonid 55 sentimeetri kõrguseks lähema kolme aasta jooksul, töö kogumaksumus ulatub ligi 200 miljoni kroonini. Ka selle projekti jaoks on võimalik saada raha Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist.

Lisaks madalamaks laskmisele on perroonid kavas varustada varikatustega ning paigaldada neile piletiautomaadid.