Ehitusplokk Durisol

D4.jpg


Durisol plokk- revolutsiooniline toode Eesti ehitusturul

Tahate ehitada kivimaja, kuid tingimusel, et ei tekiks “külmasildu” ja oleks tagatud soojus- ning heliisolatsiooni head omadused ning lähenev küttearvete hinnatõus ei puutuks Teisse? Üheks alternatiiviks on ökoloogiline ja tervislik ehitusplokk Durisol.

Durisol`i tutvustus

Durisol on looduslik ehitusmaterjal, mille põhikomponendiks on puit: kuuselaastud (90%) segatakse mineraalidega (8%) ja portlandtsemendiga (2%). Üle 60 aasta tagasi toodeti ja patendeeriti see unikaalne toode ära Hollandis. Praeguseks on ehitatud maju Durisol plokist üle terve Canada, USA ja Euroopa, sealhulgas sellistes põhjamaades nagu Inglismaa, Rootsi, Soome ning juba 8 aastat Leedu. Eesti turu jaoks on toode veel uus, kuid tõotab laialdast levikut.

D1.jpg

Durisol`i eelised ja unikaalsus

Kahtlemata on looduslikest materjalidest ehitatud majad kõige tervislikumad, sest puit võimaldab ruumides säilitada tervisele soodsaima õhuniiskuse. Sellised majad soojenevad erinevalt kivimajadest kiiresti ja jahtuvad aeglaselt. Nendes majades pole vaja õhku konditsioneerida, sest maja seinad „hingavad" loomulikult. Imades ja eritades niiskust, reguleerib puit õhuniiskust ja loob inimesele sobivad tingimused.

Durisolist ehitatud maja seinad on väga soojad (R=4,672 m2K/W; U=0,214 W/m2K kodu seina ulatuses).

Maja on tugev, kuna kandvaks konstruktsiooniks on ploki sisse valatav betoon (soovitav kasutada kõrgema klassi betooni, nt B20 ja kõrgem). Durisolist võib ehitada kuni 20-korruselisi maju. Suurte rõhkude korral kasutatakse horisontaalset ja vertikaalset armatuuri ning sel juhul nende omadused vastavad raudbetooni omadustele.

D2.jpg

Ehitus on lihtne ja kiire: plokid monteeritakse kuival meetodil üksteise peale kogu maja perimeetri ulatuses (nii sise- kui välisseinad) ühe meetri kõrguseni (neli rida) ja seejärel valatakse ploki avadesse betooni ja igasse neljandasse ritta pannakse horisontaalarmatuur (2 x 10 AIII). Seetõttu kerkivad kõik seinad korraga 1 meeter kahe- kolme päevaga. Sise- ja välisseintele on eri tüüpi plokid (soojustusega ja ilma).

Hinnavõit terve maja ehituse pealt on garanteeritud, kuna ehituse käigus jäävad ära paljud töökulud. Durisol on soojustatud plokk (valikuliselt kas penoplast- või täisökoloogiline puitkiudsoojustus), seega maja väljast ei soojustata, välisviimistluseks jääb ainult maja krohvida ja värvida. Temast saab ehitada vundamenti, akna ja uste silluseid. Akna- ja uste avade rajamisel pole vaja erisilluseid, kuna silluseid valmistatakse samadest plokkidest ehituse käigus. Peale vundamendi ehitust pole vaja valada vundamendivööd. Seetõttu vähenevad töökulud, lisaks ploki soojapidavuse omaduste tõttu ei moodustu `külmasildu`.

Durisol plokist ehitatud majas on vaikne elada, kuna tal on suurepärased heliisolatsiooniomadused (helitakistus kuni 60 dB) ning temast valmistatakse isegi helibarjääre kiir- ja raudteede äärde.

Dlogo.jpg


Koduinfo OÜ
www.koduinfo.ee