Tallinn katab vanalinna seinad grafitivastase ainega


BNS 20.11.2007

Tallinna linnavalitsus laseb katta vanalinnas korduvalt soditud linnale kuuluvate hoonete ja rajatiste pinnad kaitsevahendiga, mis raskendab värvi kinnistumist ja hõlbustab tulevikus selle eemaldamist pinnalt.

Tallinna linnavalitsus kavatseb eraldada kolmapäeval reservfondist 300.000 krooni, mis võimaldab puhastada ja kaitsevahendiga katta 250 ruutmeetrit pinda vanalinnas.

Linn laseb grafiti eemaldada hoonetelt Rüütli, Vaimu, Suur-Kloostri ja Toompea tänava majadelt, 15 vanalinnas asuva elektrikapi ukselt, linnamüürilt Müürivahe, Laboratooriumi tänava ja Pika jala ääres ning Falgi pargi ja Hirvepargi lastemänguväljakutelt.

Keskkonnaamet laseb pärast puhastamist katta kaitsevahendiga need seinad, millel on suur tõenäosus sattuda tulevikus taas sodimise ohvriks.

Tallinna selle aasta linnaeelarves oli keskkonnaametile grafiti eemaldamiseks ette nähtud miljon krooni, mis oli juba oktoobriks otsas.

Rahandusminister Ivari Padar eraldas 28. augustil oma käskkirjaga Tallinna keskkonnaametile 230.000 krooni aprillirahutuste ajal kahjustada saanud või soditud objektide kahjueelsesse olukorda viimiseks. Rahandusministri eraldatud raha oli mõeldud 74 objekti jaoks, kuid keskkonnaameti teatel sellest kogu kahju kõrvaldamiseks ei piisanud.