Riik tahab Tallinn-Viljandi maantee algust neljarajaliseks


BNS 16.11.2007

Maanteeamet kavandab projekti, millega Tallinn-Viljandi maantee praegune kaherajaline 19,4 kilomeetrine lõik Tallinnast Tagudile rekonstrueeritakse neljarajaliseks.

Projekti eesmärk on liikluskorralduse ja -ohutuse tõstmine, ristmike ja ristete asukohtade optimaalsete ja majanduslikult tasuvate lahenduste leidmine ning maantee ja ristmike teemaa määramine.

Teelõigul on praegu seitse ühetasandilist ristmikku, maantee läbib kaheksat küla, millest kaks on tiheasustusalad.

Harjumaa keskkonnateenistus teatas reedel eelprojekti keskkonnamõju hindamise (KMH) programmi heakskiitmisest.

Oktoobri lõpus teatas Raplamaa keskkonnateenistus ka Tagudi-Rapla vahelise 23,4 kilomeetri pikkuse lõigu uuendamise eelprojekti KMH programmi heakskiitmisest. Selle lõigu projekteerija OÜ Reaalprojekt peaks tööd lõpetama 2009. aasta suvel.

Samas kinnitas maanteeameti peadirektori abi Tiina Reismann varem BNS-ile, et kuni 2011. aastani pole Tagudi-Rapla lõigu uuendamiseks raha planeeritud.

Sel suvel rekonstrueeriti Tallinn-Viljandi maantee väljasõidust esimesed kilomeetrid. Kava kohaselt saaks neljarajaliseks Tallinn-Viljandi maantee alates 4,5 kilomeetrist kuni Tagudini ning Tagudi-Rapla vaheline lõik remonditakse ning see jääb kaherajaliseks.