Tartu Atlantise kaksiktornide rajamine takerdus vaidlusse


BNS 13.11.2007

Tartu südalinna Atlantise krundile kavandatava kaksiktornide ehitamine on lükatud tulevikku, sest pole kindel, et kõrged tornid ei varjaks vaadet vanalinna muinsuskaitsealale, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linna arhitektuuri ja ehituse osakonna kultuuriväärtuste teenistuse juhataja ja linnaarheoloogi Romeo Metsalliku sõnul on rajatavate tornide lubatav kõrgus lahtine. Ta osutas, et muinsuskaitseseaduse järgi ei tohi kaitsevööndisse, kus tornide kavandatav asukoht on, rajada hooneid, mis varjaksid vaadet vanalinna muinsuskaitsealale.

Linn lükkas seega esialgsed kavandid tagasi, kuna polnud piisavalt andmeid, mis kinnitaksid, et Atlantise juurde plaanitavad tornid vastavad seadusele. Praegu on Metsalliku väitel arendaja ülesandeks tellida täiendav analüüs ja pakkuda välja optimaalne variant, mis vastaks muinsuskaitse eritingimustele.

Meelelahutuskeskuse Atlantis kõrvale plaanivad ärimehed Urmas Past ja Juhan Kolk kaksiktorniga hoonekompleksi loomist. Eskiisi on joonistanud Soome arhitekt Martinus Schuurman. Tornide kõrgus on eskiisil umbes 75 meetrit.