Gloria omanik ehitab Sauna tänava aidahooned restoraniks


BNS 07.11.2007

Tallinna linnavalitsus kehtestas kolmapäeval Sauna tänaval asuva kinnistu planeeringu, mis näeb ette aidahoonete ümbereehitamise restoraniks, arendajate hulgas on ka restoran Gloria omanik Dmitri Demjanov.

Tallinna vanalinnas Sauna tänav 10, Müürivahe 23 ja 23a asuvate kinnistute detailplaneeringu eesmärgiks on kinnistute maakasutuse otstarbe muutmine sotsiaalmaast äri- ja elamumaaks.

Samuti määratakse planeeringuga ehitusõigus Sauna 10 asuvate aidahoonete rekonstrueerimiseks ja restoraniks ehitamiseks ning õuehoone taastamiseks kunstnike galeriikorteriteks.

Planeeringu koostaja oli OÜ T-Linnaprojekt ja tellija OÜ Hansaait.

Sauna tänav 10 kinnistu omanik OÜ Hansaait tegeleb kinnisvara ostmise, müümise, üürimise ja haldamisega. Ettevõtte omanikeks on AS Demjanov ja OÜ Servolex.

Ettevõte plaanis Sauna tänav 10 kinnistut arendada aastatel 2004-2005, kuid firmast sõltumata asjaoludel lükkus see edasi, seisab ettevõtte 2006. aasta majandusaasta aruandes.

Möödunud aasta lõpetas OÜ Hansaait 755.929 krooni suuruse kahjumiga. Ettevõtte omakapital ulatus aasta lõpus veidi üle ühe miljoni krooni.